Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek hogy viselték a szeitek...

Nektek hogy viselték a szeitek, hogy csúsztok egy félévet? Terror volt?

Figyelt kérdés

Én most voltam másodéves. Első év végén nem lett meg 1 tárgyam, így kiderült, hogy csúszok egy félévet. Apának nem lehetett megmondani, mert tudtuk, hogy elszabadulna a pokol. Szeptember elején megbeszéltük anyával hogyan lesz (lehet párhuzamosan csinálni a többivel) , beletörődött. Próbálkoztam tényleg, de húzós tárgy volt.

Aztán már decemberben elkezdettt velem apa vestekedni, mert hiánxoztam egy napot. Erre megzakkan. Annyira rossz előérzetem volt, tudtam hogy rémálom lesz minden. Hozzáteszem, hpgy sehova nem engednek ilyenek. Aztán második félévben felvettem a tárgyakat. Már márciusban elszabadult a pokol, mikor egyszer beteg lettem és nem mentem egy hétig. Apa konkrétan megvert, ekkor anya elmondta neki a tárgyat is. A poklok poklát éltem meg, egy embernek nem kívánom. Többek között úgy beverte az orrom, hogy elgörbült, a dobhártyám kilyukadt (azóta se hallok rá). Mindenféle szemét, idézem piszok vagyok. Rám fogta, hogy drgozom stb. Napi 20-szor meg kellett hallgatnom, hpgy hagyjam ott az iskolát. Már azt is mondtam, hogy otthagyom, csak fejezzék ezt be.

Azt érte el vele, hogy egy idegroncs lettem. Többször azt is megbántam, hogy a világrajöttem. A tanulásra nem tudtam koncentrálni, egyáltalán nem. Életkedvem semmi, a nyaram is egy rémálom volt. Csak magamat emésztem, hogy miért érdemlem ezt, pont az ellenkezőjét érték el,mint akarták.

Előre félek a szeptembertől, hogy mi lesz. Tanulni és élni így nem tudok

Tényleg annyit ér egy félév csúszás, hogy el kellett csúfítani, megalázni így? Ezért nem mondtam el tabaly szeptemverben apának, de hogy ennyire elfajuljon a helyzet...

Nagyon drága lesz a plasztika. Csak rémálmaim vannak hónapok óta,nem akarok élni így... Életem legszörnyűbb éve volt.

Egyszer már volt ilyen 11-ben,mikor sokat voltam beteg. Most is ugyanez volt, de fel sem fogta, hogy itt nem is kérnek igazolást. Csak hajtotta, hogy nem akarok suliba menni (40 fokos lázzal). A másik heppje az volt, hogy bezárat meg elvitet a diliházba, mert szégyent hoztam rájuk.

Hogy legyek túl ezeken?


2017. aug. 23. 04:13
 1/6 A kérdező kommentje:
*szüleitek
2017. aug. 23. 04:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg igaz hogy ahány ház annyi szokás. Betegség miatt évet halasztottam a fősulin, már régen volt. Egy évig otthon voltam a nyugdíjas szüleimmel és az az év volt életem legszebb időszaka. A legnagyobb harmóniában és szimbiózisban éltünk. Volt egy gazdaságuk ami lehetővé tette hogy sehova se kellett mennem dolgozni. Az őseim mind otthon dolgozó gazdák voltak, vagyis szinte benne volt a vérünkben az hogy tudtuk azt hogy otthon maradva és a saját életünket építve az igazi az élet. És az jelenti a maximális harmóniát. Később is amikor munkanélküli voltam, a szüleim sosem cseszegettek emiatt, mert tudták jól hogy ha nem idegen munkahely érdekeivel törődök akkor építem a saját életem igazából és akkor élek maximális harmóniában.

Persze a legtöbb ismerősömnél viszont azt figyeltem meg amit a kérdésben is leírtál. Például az egyik vállalkozóként dolgozott kötetlen munkaidőben, ezért az apja folyton cseszegette hogy miféle tróger munkahelye van amiért nem kell napi 8 órában gályáznia. És az volt az érzésem hogy csupán azért törekedhettek a szülei arra hogy napi 8-12 órás munkájuk legyen és a gyerekeiknek is, mert tudták magukról hogy addig nem terrorizálják egymást a családban, hisz akkor nincsenek együtt.

2017. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hagyd őket ott. Erre nincs más megoldás. Tudom, hogy az embernek nem könnyű magára hagyni a szüleit, de ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de ezek az emberek nem szeretnek téged. Gondolom anyukád is szenved apukádtól, de gondolj arra, hogy ez a hülye p1csa inkább maradt a biztos rosszban, minthogy megmentse a gyerekét ettől a gyökértől. Vannak emberek, akik egyszerűen alkalmatlanok szülőnek.

Az én faterom egyfolytában szadizta nővérem és bátyám (ők a nevelt gyerekei voltak), anyámat meg folyamat elregulázta. Aztán anyám hét éves koromban kitette a szűrét, hadd ne mondjam, párszor ki kellett hívni a rendőröket rá. Anyura is haragudtam egy ideig, hogy miért húzta le vele azt a hét évet, de idővel kezdtem megérteni, hogy nem volt hova mennie stb.. Aztán egyszer beszélgettem vele erről és azt mondta, hogy így visszagondolva bánja, hogy nem hamarabb tette meg a lépést. Szóval ő is hibásnak érzi magát.

Senki nem tudja megoldani az életed, neked kell. És úgy gondolom, hogy az ilyen dolgok csak erőt adnak az embernek. Tesóim is elég sokra vitték, ma már mindketten külföldön élnek, én idén tanulok tovább, pedig a falusiak mindig leszóltak minket, hogy semmire nem fogjuk vinni, mert anyánk egyedül nevel minket és csórók vagyunk, mint a templom egere.

Úgyhogy a legfontosabb, hogy ne engedd el magad, nem a te hibád, hogy olyan családba születtél, amilyenbe. Ettől függetlenül te is megérdemled, hogy jó életet élj, nem kell senkit elviselned kényszerből.

Apádra meg van egy megoldás: Harapd meg a fülét, úgy hallottam, ez kutyáknál működik.

2017. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első félévbe egy olyan tárgyat buktam amivel 1 évet csúszok. Mivel én normális családban élek természetesen nem történt semmi. Elmagyaráztam hogy épülnek egymásra a tárgyak mikor lehet őket teljesíteni stb. Mádodik félévben is buktam egyet bár az nem eredményez további csúszást mivel nem épül rá semmi. Neked javasolnám hogy költözz el vállalj munkát ha nincs rá pénzed.
2017. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első évben buktam egy tárgyat, amibel 1 évet csúsztam, az én szüleim megértették, sőt, anya biztatott, hogy majd legközelebb sikerült, mindenkivel megesik. Végül a 3 éves bsc-ből 6 év lett, de így is büszkék voltak, hogy elvégeztem
2017. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Alapból régebben is egy 4-esre már ugrottak, mert kitűnő voltam 8 évig. Meg mentem mindenféle versenyekre stb. Most ezzel példálóznak állandóan.

Aztán gimiben is jól tanultam, de akármi lett 4,5-4,8 körül voltam. Már akkor elkezdték majdnem ugyanezt. Ott is a tanulás rovására ment,mert hát hogy mertem 4-es lenni bioszból, nem lesz érettségim, tuti ott akarom hagyni az iskolát.

Igazából a szak is nehéz, de állandóan elveszik a maradék kedvemet is hozzá. 1 hétig tökre kivoltam miatta, hogy késöbb végzek stb. Aztán beletörődtem, elkezdtem jól tanulni. Erre egy veszekedés során benyögte apának, szószerint a pokol szabadult el. Fentebb is írtam, piszok a nevem, megfenyegetet, hogy agyonver, bezárat, gúnyolódik állandóan. Alapból szorgalmasnak és értelmesnek tartom magam, semmi esetre sem diliházban a helyem, egy rontott félév miatt.

Életem lehszörnyűbb pár hónapja volt.

Megpróbáltam átmenni másik suliba, de nem engedték. Dolgozom, de most is például volt 6 hét gyakorlat, amire nem fizettek, az időmet meg elvették.

Azt nem is gondoltam, hogy megdicsérnek, de ez túlzás, amit csinálnak. Egy csodának tartom, hogy ebben a félévben meglett minden tárgyam...

2017. aug. 23. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!