Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Hogy javíthatn...

Mi a baj velem? Hogy javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés

15/l vagyok, most leszek tizedikes. Az a problémám ami sok mindenkinek másnak, a matematika.

Kisebb koromig, kb. hatodikig semmi bajom nem volt vele. Ötös voltam. De hetediktől egyszerűen nem tudom magam felhozni hármastól jobbra.

Nem tudom mi a baj velem. Nekem egyszerűen nincs erre állva az agyam. Minden mást meg tudok tanulni és érteni (fizika, kémia, nyelvek). Volt hogy magamtól ültem le kisebb koromban spanyolt tanulni. Most is három nyelvet tanulok, suliban németet, angolt, itthon hollandul. Azokat nagyon hamar meg tudom tanulni.

De ez a kilencedikes matek nekem egy kín szenvedés volt. Mikor esténként leültem gyakorolni, volt hogy 2 füzetet írtam tele. Úgy éreztem megy, mégis hármast írtam. Vagy kettest. A legjobb jegyem a négyes. Fogalmakból van egy ötösöm.

Nem mondhatni azt sem hogy fél vállról veszem mert mindig gyakorlok és próbálom, én tényleg próbálom megérteni de nem megy akármit csinálok, és már annyiszor kapott el a sírás volt hogy órán is.

Rátész egy lapáttál a tanárnőnk is azért. Az a baja velem (meg is mondta), hogy én túlságosan sovány vagyok, biztos a kis pcsák táborát erősítem, akiket nem érdekel a tanulás és ezért nem vagyok jó matekból. 4,72 az átlagom, én nem tartom rossznak. Soha nem lehet tőle kérdezni, mert azért is ordít.

A szüleimnek nincsen pénze magántanárra, én meg még nem járhatok diákmunkára. Segíteni sem tudnak, szakmunkások.

Szóval most mi a baj velem? Mit csinálok rosszul? Én most készülök a második nyelvvizsgámra, de egy matek feladattól, legyen egyszerűbb is akáe, egyszerűen lesokkolok. Hogy fogok én leérettségizni?


2017. aug. 24. 09:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Többször volt olyan, hogy mikor feleltetés miatt nézte a tanár a naplót, ki kellett mennem a mosdóba, mert olyan hányingerem meg gyomorgörcsöm lett.
2017. aug. 24. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A válasz a kérdésben van; olyan a tanárod, aki nem való a pályára, így értelmesen le sem tudja adni az anyagot. Nem a te hibád.
2017. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a tanár a hibas. ha tényleg ilyen jól megy a suli akkor a mateknak is mennie kellene egy negyesre. Amúgy ismerős...én 8.-ban ötös voltam matekból, majd bekerültem egy gimibe, és kettes hármasra lerontottam első félévben... Azt hittem hogy hülye vagyok nem bírom a szintet stb aztán rájöttem hogy a tanár volt a hibás mert elbohockodta az órát, nem azt tanította amit kellett volna,stb ( mindenki nagyot rontott )...Én meg utólag néztem, hogy hogy nem tudhattamk ilyen könnyű feladatokat...mert nem adta le... Aztán fogtam a matek könyvemet és abbol kezdtem el gyakorolni,Vegigolvastam az elméletét kelleteket stb konzultaltam a többiekkel és így végül sikerült.


Neked azt javaslom, hogy beszélj valakivel akinek megy hogy segítsen neked...most nem tanárral hanem osztalytarsa gondolok. Fontos hogy mihamarabb kezeld ezt a problémát, mert a későbbiekben nagyon fontos lesz ( a legkeresettebb szakok mind matekra alapszanak,és ha értelmes szakra mész egyetemen, akkor jó eséllyel lesz matekod )

Továbba a matek lépcsős tárgy...ha az alsóbb szinteken kihagysz egy egy lépcsőt, akkor utána kisznevedes tovább lépni.

2017. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biológia-földrajz tanár szeretnék lenni. Hálistennek kevés köze van hozzá. De én érzem magam rosszul, hogy ennyire nem megy.
2017. aug. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a tanároddal van valami. Az enyémnek is a megfélemlítés volt az eszköze, szinte mindenki kettes-hármas volt nála (későbbi években születtek jobb jegyek), gyomorgörcsben ültük végig az órákat. Pocsék matekosnak gondoltam magamat, de az érettségim aztán sima ötös lett, szóval amiatt neked sem kell aggódnod, mert egyrészt gyakorolsz, másrészt pedig, ha ilyen jól állsz a dolgaiddal és ilyen természetesen sokféle érdeklődésed van, tutira okos vagy. :)


Sajnos ezt ki kell húzni, hátha idővel jobb lesz vagy észreveszi az igyekezetedet. Ha két csoportra vagytok osztva, kérd át magadat a másik csoportba. Remélem, idővel rendeződni fog, szerintem kizárt, hogy alapjáraton buta legyél a matekhoz.

2017. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!