Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötött felhasználású diákhitel...

Kötött felhasználású diákhitel igémylés után mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Szeptember 5-én iratkozok be az ELTE egyik szakjára, viszont önköltséges képzésen, amihez diákhitelt megigényeltem a neptunon keresztül, voltam bent a központnál aláírni a papírokat is. Ezután mi a teendőm? Várjam hogy a diákhitel központ mikor utal az ELTE-nek? Plusz találtam egy nyilatkozatot a leadható kérvényeknél “Számlakétő 17/18/01” néven. Ez micsoda , itt meg kell adnom hogy a diákhitel központ utal nekik esetleg? Nem szeretném emiatt elbukni a beiratkozásom kérem valaki segítsen !

2017. aug. 25. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha aláírtad a papírokat nincs más dolgod. A kérvényt passzolom, de én is diákhitelből fizetem a tandíjat, csak a papírt kellett személyesen elintézni és utána nem volt vele más dolgom.


Ami nekem fura volt és nagyon paráztam, hogy a tandíjt a fizetősöknek 4. hétig kellett fizetni, míg nekem a neptunba ott volt, hogy a diákhitelből kerül kifizetésre, de valamikor a szemeszter 7-8. szorgalmi hetén fizette csak a diákhitel központ. Addig attól féltem, hogy valami papírt mégse intéztem el és azért nem váltott át a státusz hetekig. Csak gondoltam leírom, mielőtt téged is beparáztatnak ezzel. :)

2017. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor csak aláírom és ennyi? A neptunban semmit nem kell hogy csináljak? Nem kell veállítani hogy DHból fizetem vagy ilyenek??

Eddig àllamin voltam csak nem tudom hogy megy ez :(

2017. aug. 26. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Be kell írnod a szerződésszámot a kiírt tételhez. A plusz jelre kattintva ott lesz, hogy DH2 és ott kell megadnod.

Ennyi a teendőd.

Az utalás október közepén fog megvalósulni.

2017. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm!
2017. aug. 26. 15:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont nem enged a DH2re kattintani. Ahogy belépek a diákhitel direktbe is egyből a szabad nem a kötött felhasználású hitelem adja ki. :(
2017. aug. 26. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Fura, nekem nem kellett semmit beállítani, az egyetem automatikusan elintézte ezt (elte ttk).
2017. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én TÁTKon vagyok de a kötött felhasználásút nem is írja a diákhitel direkt rendszer. Akkor itt van a gond. Holnap felhívom őket biztos ami biztos nem szeretném ez miatt bukni a tanulmányaim
2017. aug. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!