Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre, de nem...

Felvettek egyetemre, de nem oda ahova szerettem volna. Van értelme elkezdeni?

Figyelt kérdés
A héten van a beiratkozás, és nem tudom mit csináljak. Jelentkeztem érettségire újra, és megpróbálom ismét az orvosit. Tanulhatok valamit az egyetemen ami segíthet? Vagy felesleges beiratkozni? Van aki hasonlóan tett? Ha elkezdem és félév (vizsgák) előtt ott hagyom, akkor mi baj lehet belőle?

2017. aug. 28. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy nem ez a cél, és mindenképpen megpróbálod újra az orvosit, több ponttal, akkor szerintem felesleges beiratkoznod. Csak elveszi az energiádat, idődet és pénzedet, ha elkezdesz egy szakot, amit úgysem akarsz befejezni. Annyival előrébb nem leszel általa, hogy megérje. Szerintem koncentrálj arra, hogy minél jobb érettségit írj, fejleszd magad másképpen (nyelvtanulás, jogosítvány, sportolás stb.), mert abból többet profitálsz, ha ezt az időt magadra fordítod.
2017. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ne kezdd el, ha ott akarod hagyni. Fél év pazarlás az életedből.

Tanulj érettségire javítsd ki a meglévőket majd jelentkezz újra.

Addig meg dolgozol valahol, mert sok időd van.

2017. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy már másodszorra próbálkozom az érettségi óta, és már szeretnék egyetemre járni
2017. aug. 28. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Egyetem Rektori Hivatalában dolgoztam hosszú ideig, így többek között azt is tudom, hogy számtalan diák beiratkozott és elvégzett pl. 2 félévet X szakon, majd átjelentkezési kérelmet adott be oda, ahová eredetileg szándékozott bekerülni. Természetesen azonos Karon belül. Ilyen eset is lehetséges.
2017. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem se oda vettek fel, ahová szerettem volna. Én elkezdtem a szakot, gondoltam, hátha megtetszik, de nem így lett. Kétszer újrafelvételiztem, a másodiknál sikerült bejutnom oda, ahová eredetileg menni akartam, úgyhogy két év után otthagytam az első szakot. Nem bántam meg, hogy belekezdtem, mert amúgy sok érdekességet tanultam ott is, csak nem olyasmit, amivel a későbbiekben foglalkozni szerettem volna. De ez még pont a röghöz kötés előtti időben volt, amikor tényleg ingyenes volt az ingyenes felsőoktatás, és nem kellett amiatt parázni, hogy miből fizetem majd ki a tandíjat, ha iskolát váltok. Most nem tudom, hogy van pontosan az állami támogatás, de ha fizetni kell az egyetemért, akkor én nem mennék olyan szakra, amit nem szeretnék annyira elvégezni.
2017. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tudom fogorvosi-orvosi-gyógyszerészet között viszonylag egyszerűbb az átjárás. Így ha a másik kettő valamelyikére nyertél felvételt, akkor szerintem érdemes elkezdeni.
2017. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik szakra vettek fel? Ha nem szeretnéd elvégezni, semmiképpen sem érdemes elkezdeni, összesen egy évet tudsz orvosin csúszni, utána elfogy az állami támogatásod. Ha előtte elhasználtál egy évet, akkor pedig ennyit sem. Fogorvosi és orvosi között van átjárás, orvosi és gyógyszerészet között nincs, de fogorvosin majdnem mindenhol magasabb volt a ponthatár, úgyhogy feltételezem, hogy nem erről van szó. Mennyivel maradtál le?
2017. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!