Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány sikertelen...

Szerintetek hány sikertelen próbálkozás után érdemes feladni?

Figyelt kérdés

Egyetemi felvételiről beszélek. Kérek mindenkit, hogy a realitások talaján maradjunk, "az álmaidért örökké harcolj" jellegű dolgokat hagyjuk, nyilván nem fog valaki 14x próbálkozni.. :D

Szerintem én 3 sikertelenség után nem próbálkoznék többet.


Ti mit gondoltok?


2017. aug. 29. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kettő után feladnám, úgy vagyok vele, ami nem megy azt nem erőltetem. Viszont szerintem ez személy függő, nyilván másnak lehet belefér egy 4. próba is, és lehet akkor tényleg fel is veszik. Na meg a helyzet sem mindegy, nem mindegy, hogy közben valaki dolgozik, vagy addig nem csinál semmit amíg várja, hogy felvegyék.
2017. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És próbálkoznék 14x. Sőt többször is. Csak nem biztos, hogy minden alkalommal pont ugyanazzal a módszerrel. Megpróbálnék mondjuk máshogyan plusz pontokat szerezni, más iskolában tanulni azt, amit szeretnék, esetleg sokat dolgozni és félretenni, hogy tudjak költségtérítésesre járni, mert oda sokszor könnyebb bejutni, mint államira. Vagy esetleg úgy megszerezni álmaim munkáját, hogy nem járom ki az egyetemet, hanem más úton szerzek elegendő tapasztalatot, hogy alkalmas legyek az adott munkakörre.
2017. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miért nem sikerül. Ha olyan, amin tudok változtatni, akkor próbálkoznék többször is. De nem hiszem, hogy sok próbálkozás lenne. Mert amíg nem érzem, hogy most tényleg reális esélyem van, addig nem próbálkoznék újra. Szóval én kb. 2 próbálkozást látok reálisnak. Az első próbálkozás jó tapasztalatszerzésnek, így a másodikra már felkészültebben lehet menni.
2017. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen a szakra a ponthatár és mennyivel maradok le. Nekem az első próbálkozásom az orvosira nem is volt igazi próbálkozás, nem tudtam készülni, meg szerettem volna próbálni még egyszer, akkor simán sikerült és felvettek. Ahhoz képest, hogy tényleg nem készültem és tudtam, hogy nem fognak felvenni, elsőre se voltam messze a ponthatártól, egy kicsit jobb jegyekkel még be is juthattam volna. Természetesen komolyam fontolóra vettem, hogy ha nem vennének fel, nekifutnék-e harmadszorra is. Én - teljesen saját magamra vonatkoztatva, nem általános igazságként - arra jutottam, hogy ha nem vesznek fel, akkor nem vagyok oda való. Az emeltek szakmai kompetenciát is mérnek, ráadásul a megtanulandó anyag sokkal kisebb, mint az, amit egyetemen egy félév alatt elvárnak. Elsőre lelki gátjaim voltak, annyira belehisztiztem magamat abba, hogy csak tizenegyedikben kezdtem el bioszt és kémiát tanulni és hogy lemaradásban vagyok, hogy a kisujjamat se mozdítottam azért, hogy haladjak, mert féltem attól, hogy koppanmi fogok. Ilyen hozzáállással nem is kellett volna egyetemre mennem. Kellett egy kisebb pofon, hogy a helyükre kerüljenek a fejemben a dolgok, még csak nem is kellett nagyon hajtanom, hogy jók legyenek az emeltjeim. Nekem emiatt szükségem is volt a lyukasévre, és biztos van, aki nem egy, hanem kettő vagy három év alatt győzi le az akadályait.


Azért írtam személyes dolgokat, mert átéltem ezt, és szerintem ez mindenkinek változó, nincs rá általános recept. Hallani a sikersztorikat az emberekről, akik negyedik felvételi után lettek állatorvosok, és gyönyörű átlaggal végeztek.


Szerintem szinte mindent meg lehet tanulni, de mindenki érzi, ha teljesen őszinte magához, hogy miért rontotta el. Az is a felnőttség része, hogy a problémáinkat felismerjük és kezeljük. Fontos ismerkedni a választott szakma kompetenciáival is, vagy elgondolkodni más opciókon, mert nem csak egyféle úton lehetünl boldogok, még ha nagyon úgy is érezzük néha, hogy márpedig de. Ha tényleg őszintén mindent beleadok, és nem sikerül, mondjuk akár lényeges különbséggel nem sikerül, nem ilyen egy-két ponttal, akárhányadik próbálkozás is, én nem biztos, hogy újrapróbálnám. De mindenki saját maga felelős a döntéseiért. Nem vagyok biztos benne, hogy nem futottam volna neki sokadjára is az orvosinak, ha nem úgy sikerült volna ez a mostani, ahogyan reméltem magamtól.

2017. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, szóval én is kettőt mondok.
2017. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3, maximum 4 alkalommal
2017. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Az álmaidért örökké harcolj!
2017. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 rettenetesen vicces vagy..........


Többieknek köszönöm. A 3 már nálam is a nagyon max lenne. Mondjuk orvosis ismerőseimnél azt látom amúgy, hogy akik "csak" másodjára kerültek be, néha ngyon megtáltosodnak abban az egy év kihagyásban :D

2017. aug. 29. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonomat harmatszorra vettek fel. Ő nem bánta meg. Volt két szabad éve, egyikben nyelvet tanult, másikban dolgozott. Szerintem is jól döntött.
2017. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Háziorvosom 10. próbálkozásra jutott be. Azt mondta, volt 10 éve csajozni és bulizni.

Engem elsőre nem vettek fel, ha második alkalommal sem sikerült volna, akkor nem próbálkoztam volna tovább.

Van éfolyamtársam, aki negyedszerre vettek fel és össze vissza bukdácsol, van egy évvel felettem egy lány, aki 3szor felvételzett és most minden tárgyat szépen teljesít

2017. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!