Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyenek a jegyeim...

Szerintetek milyenek a jegyeim? (Gimnázium)

Figyelt kérdés

az átlagom 4,3-4,4

irodalom,angol,német,föci,info 5

nyelvtan,töri 4

matek,fizika 3

kémia 2 :S

A kémia nem zavar mert ugysem fog kelleni, de a matek meg fizika annál inkább. Szerintetek lesz még esélyem javítani 10.-be? Járok külön tanárhoz, de sokszor nem áll rá az agyam. Mindent percek alatt megjegyzek de ezekkel a tantárgyakkal mindig szenvedek. Valami tippek a gyorsabb fejlődésért?



2017. aug. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó jegyek, nekem is ilyen átlagom volt 9-10. osztályban, sőt, talán rosszabb is. Aztán simán eldöntöttem, hogy arra koncentrálok, ami az erősségem (nyelvek, irodalom, töri), és abba fektettem nagyobb energiát. Meg is lett az eredménye, egy hármas matek érettségi mellett is sikerült 440 pontot gyűjtenem egyetemre (500 a max). Ha a matek és fizika neked kelleni fog, akkor szerintem érdemes megfontolni a magántanárt, matekból minimum.
2017. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Matekhoz és fizikához logika kell. Ne is próbáld meg bemagolni, mert azzal 2-3-as szintnél jobbat nem lehet összeszedni. Meg kell értened a feladatokat. Egy magántanár lehet segítség, lehet csak hátrány. Ha hasonló képen gondolkodik mint te, akkor van értelme hozzá elmenned (ha nem tudsz eleget foglalkozni vele, mert elég ráfordított idővel nélkülözni lehet), de ha máshogy, akkor nincs (esetleg keress mást), mert egy merőben másfajta gondolatmenetet megérteni lehet évekbe telik.
2017. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne a matek meg a fizika? Elég, ha egy középszintet csinálsz matekból (mert az kötelező érettségi tárgy), az nem nagy ügy, amúgy meg ne ilyen irányban álmodozz majd továbbtanulásról és kész. Remélem, nem arról álmodsz óvodás korod óta, hogy csillagász leszel, hanem majd most kezded figyelni magadon, hogy mi az, ami jól megy meg mi az ami nem, és annak alapján fogsz orientálódni.
2017. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincsen velük baj, de én azt ajánlom, hogy mindenképpen feküdj rá a tanulásra. A felvételin majd minden tantárgyból (magyar, matek, töri, választott idegen nyelv és választott természettudományos tárgy) az utolsó két év végi eredményt veszik figyelembe (tehát a legtöbb esetben a 11. és 12. év vége számít, de én pl. csak az első két évben tanultam kémiát, így nekem azok a jegyek számítottak), ezekből a tantárgyakból próbálj minél jobb jegyeket szerezni. Ettől függetlenül még mindig ott van a duplázás lehetősége, de szerintem nem lehet arra hagyatkozni, hogy majd jól érettségizel, hanem célszerű jó tanulmányi pontokat is vinni.

A középiskolás matek, fizika pedig szerintem egyáltalán nem nehéz, nem kell hozzá zseninek lenni. Szerintem az is baj, hogy sokan úgy állnak hozzá, hogy "jó, ez nem nekem való", "más beállítottságú vagyok" és feladják, letudják annyival, hogy ők ezt nem értik, holott a középiskolás matek és a fizika (legalábbis középszinten) pont nem arról szól, hogy mindent tökéletesen át kell látni és érteni kell...Általánosban utáltam a matekot mert én is úgy voltam vele, hogy nem nekem való, mindig inkább humán beállítottságúnak tartottam magam, a tanárok is azt mondták stb., de emelt matekos gimibe mentem és rájöttem, hogy annyi a titka, hogy gondolkodni és gyakorolni kell. Innentől kezdve már imádtam a matekot, rájöttem, hogy rengeteg begyakorolható és mechanikus téma van. Emelt szinten vagy versenyeken már nyilván többet várnak el az embertől, de középszinten abszolút elsajátítható, begyakorolható, megtanulható tudást várnak el. Emelten inkább négyes voltam, de végül csak közép szinten érettségiztem és 90% körül sikerült. A fizikával kapcsolatban ugyanez a véleményem, leginkább csak ismerni kell néhány képletet és tudni kell őket alkalmazni, tudni kell a számolásokat, bár itt vannak kísérletek is, amiket érteni kell. Ugyanakkor érettségin mindkét tantárgyhoz használhatsz majd függvénytáblát, tehát még be sem kell magolni azt a rengeteg szabályt, képletet (ha tudod, akkor csak jól jársz vele mert nem kell keresgetned és ezzel időt spórolsz magadnak). Tehát a lényeg a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás....

Ettől függetlenül még tényleg választhatsz egy másik területet, tehát nem kell a matekot, fizikát erőltetni, ha nem szereted vagy nehezebben megy, csak szerintem ezt is sikerülne egy kicsit feljebb tornásznod. Egyébként konkrétan mi az, amit nehézségnek érzel ezekkel a tárgyakkal kapcsolatban?

2017. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínű h nem figyelek eléggé, sokszor elírok számokat aztán teljesen rossz lesz az egész, több időre van szükségem hogy befejezzem és amit már egyszer begyakoroltam és jól ment három hét múlva már megint bajba vagyok vele :/
2017. aug. 30. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Van még mit javítani -
2017. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!