Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor mégsem vagyok...

Most akkor mégsem vagyok ostoba és a jegyeim tényleg fedik a tudásomat? Ennyit számít ha itthon tanulok?

Figyelt kérdés

3 évig jártam építőipari szakközépiskolába (mérnöknek készültem). 2x jártam a 9.-et mert matekból megbuktam. Ott hagytam ezt az iskolát elvette a kedvemet az hogy jó esetben folyamatosan úgy rugdaltak át kettesekkel főleg matekból, statikából, magasépítéstanból, ábrázoló geometriából stb. + mindennap későn értem haza +heti 5 tesi + minden nyáron 12 órában építkezéseken kellett nehéz munkát végezni + közmunka az érettségihez... :(


A 11. osztályt már egy olyan gimnáziumba kezdtem ahová csak szombatonként kell bejárni, emellett van egy program amin itthon kell tanulni és ezt nyomonkövetik a tanárok. Itt 7 tantárgy van, félévente osztályozó vizsgák vannak és természetesen érettségi is van a végén. Szóval ebben az iskolában 4es - 5ös jegyeim vannak, megkérdeztem minden tanárt hogy most valóban tudásomat mutatják a jegyeim vagy csak úgy osztályoznak? Azt a választ kaptam pl a matektanáromtól, hogy igen ez valós jegy és hogy ezt a formámat hozzam érettségin is. De számomra ez annyira hihetetlen..most először érzem azt hogy nem vagyok idióta.


Esetleg a matektanár lehet nagyon jó (legyen ön is milliomosba is szerepelt) és ezért megy a matek? Ennyit számít ha nem terhelnek le? Vagy csak a suliban alacsonyak a követelmények? Ilyen lehetséges csak mert elkezdtem hinni magamban és nagyon hajlok a mérlegképes könyvelői szakma felé. Soha életemben nem kaptam mindenből ilyen jó jegyeket. Egyébként most fogok érettségizni.

Válaszokat illetve tapasztalaitokat előre is köszönöm. :)

19/L



2017. jan. 23. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok emberrel esik meg, hogy iskolát vált és sokkal jobb jegyei lesznek / jobban is fogja érezni magát. Tanítás / környezet kérdése szerintem.
2017. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rá vagy kényszerítve, hogy magadtól tanulj, és kikerülsz abból a környezetből, aminek prekoncepciói vannak az irányodba, bizony elő szokott fordulni, hogy egyből jobban teljesítesz. Így tovább! :)
2017. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
75%
Nem mellékesen pedig igen, ennyit számít, ha nem vagy agyonterhelve. Ezért kellene liberálissá tenni az oktatási rendszert.
2017. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

- A szakközépiskolában szakmai tárgyak vannak, gimnáziumban meg ének, rajz, tesi, amelyeken az ember gyakorlatilag pihen, tehát ilyen szempontból sokkal megterhelőbb a szakközép. A statika az egyetemen is olyan tantárgy, amiből sorra buknak meg a hallgatók: ugyanazok, akik csak azért nem bukdácsoltak a gimnáziumban, mert ott még nem volt nekik statika - nem úgy, mint neked a szakközépben. A nyári szünetben a szakközepesek kötelező szakmai gyakorlaton vesznek részt, a gimisek meg annyit lógnak, amennyit nem szégyellnek: semmi dolguk. (Közmunka itt is ott is van, de az nem olyan vészes, hiszen négy év alatt kell megcsinálni az ötven órát, ami azt jelenti, hogy átlagosan havi 1-2 óra - annyit tényleg törődjön egy érettségivel rendelkezni akaró ember a körülötte élőkkel. (Szakközépbe jártam, gimiben tanítok.)

- Matektanár és matektanár között nagy különbségek lehetnek hozzáállásban, elvárások tekintetében. Attól, hogy valaki nehezebben ad jobb jegyet, még nem biztos, hogy rosszabb tanár. És attól, hogy valaki a Legyen ön is milliomosban szerepel, még nem biztos, hogy jobb... (Az persze érthető, ha a sok rossz jegy elveszi a kedvedet.) Ha az a kérdés, hogy az érettségin mire lenne elég a jelenlegi tudásod, akkor ne a jegyeidet nézd, hanem vegyél elő korábbi érettségi feladatsorokat, oldjál meg néhányat, és kiderül, hogy kb. hány százalékra, illetve milyen jegyre számíthatsz.

- Lehet, hogy 15 éves korod óta egyszerűen megkomolyodtál, amihez az is hozzájárulhatott (jótékonyan!), hogy megbuktál, hogy iskolát váltottál. Ezért ne gondolj vissza haraggal arra, aki megbuktatott - különben sem egy valaki buktatott meg, hanem egy vizsgabizottság - mert valószínűleg nagyon is jót tett neked! Higgyél magadban, az csodákra képes, de arra vigyázz, hogy ne legyél elszállva magadtól! Próbáld minél reálisabban felmérni, hogy mik a képességeid! Sok sikert!

2017. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!