Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halasztás hogy működik középis...

Halasztás hogy működik középiskolában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok (tehát már nem vagyok tanköteles!), most leszek majd 11.-es, és ez lesz utolsó évem. Most nem rég derült ki (2 órája), hogy az eddig jól megszokott osztályomat szétszedik, és összekerülünk a cigány osztállyal. Na most mire egy kedves kommentelő hozzászólna, hogy fajgyűlölő vagyok, akkor rendben vállalom, de én megpróbáltam velük! De tényleg! Az első évemben szintén velük voltunk, és borzalmas volt! Tönkretették az egész évemet! Minden reggel gyomorideggel mentem be, mert nem bírnak viselkedni, csakis a szocializálatlan majomkhoz tudom őket hasonlítani. (Persze nem mind, talán 3-4 barátom lett köztük is, akikből 1 maradt meg tavalyra, de a többség őgy 80% ilyen volt, még visszagondolni is rossz!) Én nekem ez mégegygszer nem kell! Akkor nem tudtunk mit tenni, mert még tanköteles voltam, és az lett volna a lehetőségem, hogy átmegyek másik suliba, de most más a helyzet. Sajnálnám ezt a 2 évet, így a halasztás mellett döntöttem. Azt tudom, hogy 25 éves koromig kell befejeznem. De meg kell adni valami okot, hogy miért halasztok? És év közben lehet? Talán jövőre a visszajövök a mostani másodikasokhoz. Szóval a kérdés adott: Hogy működik ez? És megkérek minden vicces kedvében lévő trollt, hogy mellőzék a válaszadás lehetőségét! Köszönöm! :) ;)

2017. aug. 29. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
középiskolában nincs halasztás
2017. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De biztosan van, mert mondta az osztályfőnököm. Csak nem tudom ennek a menetét.
2017. aug. 29. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem opció az, hogy iskolát válts? Vagy az, hogy magántanuló legyél és csak vizsgázni járj be?


Amúgy ezt nem halasztásnak hívják középiskolában. 16 éves korodig vagy tanköteles, ezután te nyugodt szívvel ott hagyhatod az iskolát. Aztán később egy ideig még nappalin, egy idő után pedig csak estin el tudod végezni a kimaradt osztályokat.

2017. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Mert a tanáraim, meg a megszokott környezet hiányozna, és ez miatt nem akarok másik suliba menni. A városokban nincs is másik iskola, ahol ilyen szakmán tudnám folytatni, új szakmát meg nem kezdenék, amikor már itt megvan a 2 évem. Ha meg csak úgy nem megyek be, és elérem a 30 igazolatlant, akkor meg kitesznek. Ilyenkor nem veszik el a 2 évem? Mondjuk jövőre beiratkozhatok újra?
2017. aug. 29. 20:41
 5/9 A kérdező kommentje:
*városomban
2017. aug. 29. 20:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, magántanuló meg azért nem tudok lenni, mert a tanáraim szerint, olyan, hogy magántanuló nincs. Az meg, hogy csak vizsgázni (meg a heti 3 gyakorlatra) járjak be, ahhoz orvosi indoklás, vagy különös helyzet (pl, magatartási problémák) kellenek. Nekem egyik sincs, így ez ki van lőve..
2017. aug. 29. 20:47
 7/9 A kérdező kommentje:
*különösen indokolt helyzet - Na ez nem jutott eszembe :D :D
2017. aug. 29. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szerintem nem veszik el a két éved. Nem kell full előlről kezdened. Amúgy én tudok olyat,aki a középiskolát csinálta olyan vizsgára bejárósan, meg olyat is, aki az általánost. Szerintem ennek a lehetőségnek léteznie kell mindenhol. Szerintem ezt pl meg is tudnád indokolni. Valaki csak tud róla valamit, nem feltétlenül egy "sima" tanár, hanem valami igazgató, vagy ig. helyettes, vagy iskolatitkár vagy mittudomén, valaki hátha tudja ezt, ennek a módját, menetét. Szerintem adj be talán az igazgatónak egy kérvényt. Ne hagyd, hogy elússzon egy éved, és egy évvel később kerülhess csak bele abba, hogy a saját lábadra tudj állni, hogy lehessen munkád, bevételed, stb.
2017. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképpen beszélek az igazgatóhelyettesel. Köszönöm szépen a választ! :)
2017. aug. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!