Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen a kotelezo...

Az egyetemen a kotelezo targyakat kell felvenni csak? Vagy megvan h hany tantargyat kell felvenni a kotelezon kivul? Es mit jelentenek a kreditek es hogy mukodik?

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Minden tantárgynak van egy adott kredit értéke. Hogy ez a szám pontosan mitől függ azt pontosan nem tudom, de szerintem benne van az óraszám, fontosság, nehézség.

Igazából csak szabályozás céljuk van. Úgy osztály el a tárgyakat a mintatervben, hogy egy félévben 30 (+/- 2) kreditet teljesít ha azt követed. Pl a mérnöki képzések nagy része 7 vagy 8 féléves, így ezeknél összesen 210-240 kredit van a mintatervekbe.

Azért, hogy ne kerülj át államiról fizetősre egy évben 36 kreditet kell teljesíteni. Emellett sok helyen megvan szabva, hogy bizonyos félévekbe hány kreditednek kelljen meglennie, hogy ne kerülj át ugyanígy (talán van ahol ki is rúgnak). Pl a harmadik félévbe legyen minimum 50 kredited, stb.

8 féléves képzésében 12 kreditnyi fakultatív tárgyat kell teljesíteni, de ez már bele van számolva a 240-be. A többi 228 pedig a mintaterv szerinti kötelező tárgyak. Kevesebb féléves képzéseknél gondolom kevesebb kell.

Valamiért szeretik misztifikálni ezt a kredit rendszert, de kb ennyi a lényege. Meg még annyi, hogy a tanulmányi/ösztöndíj átlagok számításnál a kredit értékével súlyozva számolnak.


Ugyanígy valamiért szeretik túlbonyolítani a tárgyak típusait :D

Vannak a kötelező tárgyak, amiket mindenkinek el kell végeznie a szakon, vannak a szakirányos tárgyak amiket csak az adott szakirányon kell teljesíteni, és még ott vannak a fakultatívak amiket mondtam. Ez az alaphelyzet a legtöbb szakon/intézményben (bár gondolom a bölcsészéknél kicsit másabb de hát őket ki nem kaksizza le).

Van ahol kicsit máshogy van a rendszer, pl a gazdaságis tárgyaknál van választék, hogy melyikeket akarod elvégezni, vagy esetleg a szakirányon lehet variálni kicsit.

Szeretnek mindenféle hülye nevet adni pl kötelezően választott meg stb, ezekkel ne is törődj, a lényeg kb ennyi.

2017. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon magyarosan fogalmaztam :D Sorry, nem volt időm átolvasni rendesen.
2017. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 Szép tanács, hogy ne foglalkozzon olyan 'hülyeségekkel', mint kötelezően választott. A kötelezően választott tárgyak lényege, hogy van x darab tárgy, amelyek kötelezően választottak, és ezekből a tárgyakból el kell végezni egy meghatározott kreditszámot. Egyik tárgy sem kötelező önmagában, és nem kell az összeset elvégezni, de összességében el kell végezni ezek közül a tárgyak közül egy meghatározott kreditmennyiségnek megfelelőt. Teszemazt van mondjuk 5 darab, 3 kredites gazdasági tárgy, amik kötelezően választottak, és el kell végezni 9 kredit kötelezően választott tárgyat. Magyarul 3-at az 5 közül.
2017. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tunt volna fel, en is ezt mondtam :D csak epp nem mindenhol ez a rendszer ezert felesleges ilyen szavakkal dobalozni
2017. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Es azt honnan tudom hogy hany kreditet kell elvegezni stb?
2017. aug. 31. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!