Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Idén emelt szintű érettségit tettem történelemből. Mindig ötös voltam belőle illetve "valamennyire" érdekel is.


Az írásbelit azonban sikerült totálisan elrontanom szóval már teljesen lényegtelen hogy hányas lesz (szerencsére egy másik tantárgyat viszont jól megírtam szóval így is megvannak a pontjaim).


Nos, a kialakult helyzet miatt így már nem igazán tudom rávenni magam a töri tételek tanulására mert már valahogy nem is érdekel az egész.


Szóval az lenne a kérdésem hogy nektek van valami tanulási módszeretek amit javasolnátok nekem is?


Illetve hogy 60 pontból 6-10-15-öt megszerezni mennyire könnyű az emelt töri szóbelin? Ott azért nem szokás meghúzni a diákokat ugye?


Tényleg nem izgat már ez a töri érettségi csak legyek túl rajta hogy a középszintűekre koncentrálhassak...


2010. máj. 25. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam tanulni hogy csinálok egy jó jegeskávét kikapcsolom a tv-t meg minden ilyesmit, és leülök szépen és hangosan elkezdem olvasni:D Nekem bevált hogy ha jegeskávét iszok közben akkor nem lesz olyan rossz kedvem:D
2010. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy kapcsold ki a gépet, a tv-t, rádiót... egyéb zavaró hangokat. Asztalodon tegyél szép rendet, hogy ne tudd semmivel se lekötni magad. Tegyél magad mellé egy pohár üdítőt. Világosíts ki. Olvasd fel hangosan az anyagot, majd magadban és mondd fel magadnak :) 45 perc tanulás 15 perc szünet. Ajánlom, hogy tartsd meg a szüneteket, mert úgy jobban tudsz majd koncentrálni és nem zsibbad le az agyad :)
2010. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!