Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliára kaphatok...

Diszkalkuliára kaphatok felmentést?

Figyelt kérdés
Segg hülye vagyok matekból, hiányoznak az alapjaim, képtelen vagyok behozni...ha eljátszom egy ilyen diszk. viszgálaton, h teljesen sötét a kép, adnak felmentést?Vagy hogy bonyolítanak le egy ilyet?Nem vagyok ilyen "beteg", de nagyon jó lenne megúszni...
2008. okt. 20. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen felmentést nem adnak, viszont elküldenek gyógypedagógushoz kezelésre.
2008. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól hangzik:D És ha utánanézek, h mik ennek a beteségnek a pontos tünetei, és megpróbálom ezeket produkálni..nincs esélyem őket átejteni?
2008. okt. 20. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi lenne ha inkább pótolnád egy magántanárral az lapokat?

Ne hogy azt hidd diszkalkuliásként nem kell matekozni. Csak éppen másképp kell. S az annak aki ilyen tanulási nehézséggel szenved annak azt jelenti,hogy ez a tárgy kétszer-háromszor annyi energiájába kerül mint neked segg hülyének. Vagyis inkább azon légy, hogy az lapokat tisztázd valakivel.

2008. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

A diszkalkúlia vizsgálatot nem "segghülyék" végzik. Egyből lebuknál, hogy te simán "hülye" vagy és nem diszes. Ha meg mégis valami módon sikerülne megfektetned őket előírják, hogy járj fejlesztő foglalkozásokra.

Szerintem inkább fogadj fel egy magántanárt és kezdjétek el előről az alapoktól.

Üdv: egy diszkalkúlia tanfolyamot végzett gyógypedagógus

2008. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Észreveszik ha rájátszol... Egy ilyen vizsgálat sokkal összetettebb, minthogy ott azt mondod, hogy ezt meg azt sem érted. Felmentést sem fogsz kapni.
2008. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Igen, felmentheted magad, anno én is érdeklődtem ezügyben, merthogy egy teperős elit gimiben már az év végi kiszenvedett kettesnek is örültem matekból... :P

Nekem azt mondták, hogy ha tényleg kiderül, hogy diszkalkuliám van, nem szerezhetek érettségit, így egyetemre sem mehetek. "Ez van" - mondtam magamnak, és tovább tepertem a matekkal. Végül ponthatáros kettessel átcsúsztam az érettségin, azóta három diplomám is van... :)

Ja, a kép úgy teljes, ha leírom, érettségi óta egy fél percet sem foglalkoztam matekkal, poénból azonban megírtam a tavalyi matekérettségit. Négyesre. :P Szerintem ne félj, ez az "érettségi" olyan szinten le van butítva, hogy gyakorlatilag lehetetlen megbukni rajta! :)

2008. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
jómagam is diszkalkuliás vagyok,igaz a kivizsgáltatásban közrejátszott jópár matektanár kegyetlenkedése,akik megutáltatták velem a matekot.engem felmentettek osztályozás illetve,érettségi alól,más tárgyat kellett választanom helyette,de ettől függetlenül ugyanúgy megvan az esélyem hogy felvegyenek egyetemre,persze nem a közgáz a cél...a kötelező felvélteli tárgyak között nem szerepelhet a matek,ennyi az egész hátrány
2008. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia,

igen kapsz felmentést nem csak az órákról de az érettségin is érvényes orvosi igazolással.

viszont matek helyett választanod kell egy tantárgyat amiből érettségizel

2011. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Diszkalkúlia

A számolási zavar tünetei:

A gyereknek feltűnően sok időre van szüksége a számolási feladatokhoz,

és nagyon hamar kimerül ezek megoldása közben.

A mennyiségeket, számokat, nagyságokat, formákat és a távolságokat hibásan, rosszul ítéli meg. A számfogalom és a fizikai mennyiség közötti összefüggést nem érti meg.

A számolási szimbólumokat - plusz, mínusz, szorzás stb. - nem mindig ismeri föl, illetve fölcseréli ezeket egymással. Az intenzív gyakorlás ellenére sincs érdemi haladás, amit megtanul, azt nagyon gyorsan elfelejti, számjegyeket hagy ki.

Nehézségei vannak a tízes számkörből a százasba, ezresbe és így tovább való átlépésnél, valamint a számsorok folytatásával.

Bizonyos számoknak a számjegyeit felcseréli, például a 67-et és a 76-ot és a nagyon hasonlóan csengő számokat - pl. a 19-es és a 90-et. A másoláskor sokszor hibázik a számok leírásánál.

Fejszámoláskor nem tudja megjegyezni a közbülső eredményeket.

Ha térben, vagy időben lezajló folyamatokat kell visszaadni, akkor ezek érzékelésével és megfogalmazásával problémái vannak.

Ha szöveges feladatot kap, vagy a számtanpéldához kiegészítő szöveg is van, akkor sokkal nehezebben tudja megoldani ezeket a példákat.

2011. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!