Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magántanuló?

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
Egy ideje gondolkodom a dolgon, hogy szeretnék magántanuló lenni. Nem vagyok beteg, de nem bírom a nagy tömeget és nagyon barátkozni se tudok, így ezen a téren nem számítana. Mennyire költséges a dolog? Muszáj magántanárt felvenni? Hogy működnek a dolgozatok, vizsgák?

2017. szept. 3. 12:52
 1/2 anonim válasza:
100%

Attól, hogy magántanuló vagy, ugyanúgy tanulnod kell, csak így nem lesz melletted a tanár, hogy segítsen. Ráadásul nem egy-két anyagrészből kell vizsgáznod majd, hanem több hónapos anyagból.


De lényeg a lényeg:

"Magántanuló bárki lehet – ez törvényben rögzített jog. [...] Erre általában a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók esetében kerül sor, de a súlyos beteg közép- és általános iskolások is rendszerint otthon tanulnak.


Ki kérvényezheti a magántanulói státuszt?

Aki szakvélemény alapján lesz magántanuló, annak a státuszáról szakértői bizottság, nevelési tanácsadó vagy orvos dönt, aki viszont a törvényben rögzített jogával élve szeretne magántanuló lenni, annak először a szüleivel kell erről megállapodnia, az iskolája igazgatójánál ugyanis ők kezdeményezhetik a státuszváltoztatást.

Az intézményvezető nem azonnal és nem is egyedül dönt a kérdésben, először szakvéleményt kér a lakóhely szerint illetékes gyermekjóléti szolgálattól arról, hogy negatív következményekkel járhat-e, ha a diák többet nem jár iskolába. Amennyiben akár a gyermekjóléti szolgálat, akár a gyámhatóság, akár maga az igazgató úgy értékeli a helyzetet, hogy ennek a veszélye fennáll, a lakóhely szerint illetékes jegyző dönt."


Mondjuk minden tanulónak joga van hozzá, szóval elméletileg nem tilthatják meg.


(Én is ugyan ezzel szenvedek, de ráadásul egyedüli lány vagyok egy fiú osztályban. Tömegben hányingerem van, de van, hogy hányok is. Engem jelen pillanat úgy kezelnek, mintha leprás lennék, mintha nem is lennék az osztálytársuk (még az osztály chatbe sem vettek be:D). De nem érdekel, mert a tanulás hajt, és amúgy is szociális fóbiám van. Barátkozni egyáltalán nem tudok, mivel a korosztályommal nem jövök ki. Nem érdekelnek azok a dolgok, mint ami(k) őket. Mindig is az idősebb korosztállyal voltam jóban. Barátaim is 20-on felüliek, velük teljesen jól kijövök. Meg én olyan is vagyok, hogy ha valaki első látásra nem szimpatikus, akkor nem fogok vele jól kijönni. Szóval rossz társaságba, még behúzni sem tudnak.:D A barátaimat, meg azt, hogy kit engedek közel magamhoz, nagyon megválogatom. :) Szóval igen, idén kezdtem a 9. osztályt, egyedül a tanárok szimpatikusak. Remélem tudtam segíteni! :-) )

2017. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valamilyen nyomós indok kell ahhoz, hogy magántanuló legyél. A szociális félelem, a beilleszkedési nehézségek lehetnek meggyőző érvek, de mindenképp szakember véleménye által. Szóval keresd fel a suli pszichológusát, és vele beszélj ezekről a dolgokról. Általában olyanok szoktak magántanulók lenni, akik mondjuk élsportolók (sok edzés és külföldi versenyzés miatt), vagy krónikusan / tartósan betegek, vagy valamilyen komoly mentális nehézségük van (pl. súlyos depresszió, súlyos fóbiák stb.), ami akadályozza őket a mindennapi életvitelben, a mindennapi iskolábajárásban.


Nem feltétlenül költséges, ha te önállóan, saját szorgalmadból jó tanuló vagy egyébként. Mondjuk ha hallás után tanulsz, az szívás, de ha magadtól feldolgozva, elolvasva, jegyzeteket készítve tudsz tanulni, akkor teljesen ideális lehet. Egyáltalán nem kötelező magántanárt fogadni, viszont akkor tényleg egyedül kell megértened mindent, vagy max. szüleid, ismerőseid segítségével.


Általában félévente kell bemenni vizsgázni, az egész féléves anyagból, és akkor kapsz egy félévi vagy évvégi jegyet.

2017. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!