Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha első félévben 3-as voltam...

Ha első félévben 3-as voltam matekból, és most 1-es leszek, akkor simán nem bukhatok meg, ugye?

Figyelt kérdés

Matek tanné azt mondta, hogy nem érem el a kettest sem, tehát valószínűleg nem is fogom tudni kijavítani, így ha 1-es lesz ez a félévem, és az előző 3-as volt, akkor nem buktathat meg, ugye? Mer' ha átlagolom a két félévet, akkor simán 2-re jön ki...

Tehát a fő kérdés, hogy amiatt, hogy most 1-es leszek, nem kell bejönnöm semmi pótmatyira nyáron, mert az 1-estől függetlenül 2-es lettem évvégén...


2010. máj. 26. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a tanárod hogyan számítja az év végi jegyeket, mi nem tudhatjuk. Általánosságban kétféle módszer van: vagy egyetlen jegynek veszi az első félévet (amivel nem értek egyet, de ez az én bajom), vagy az összes jegyedből átlagol. Arra viszont érdemes odafigyelni, hogy gyakran használnak a tanárok súlyozott átlagot, mert egy témazáró eredménye nem ugyanannyit nyom a latban, mint egy órai röpdolgozaté. Nála kell tehát megkérdezni, hogyan számol év végi jegyet és az elért érdemjegyeid ismeretében kiszámolni, mit fog adni. Ha ugyanis az első félévet egy jegyként kezeli (még ha nem is 1-es súlyozással), akkor az okoskodásod nem helytálló...
2010. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán megbuksz. Tanulsz egész nyáron.
2010. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az év végi jegyed az egész éves teljesítményedet jelenti. Tehát figyelembe kell venni az első félévet is, ez alapján esélyes az, hogy nem buksz meg. Viszont kérdés, hogy mit hogy súlyoz. Ha meg akar buktatni, akkor meg fogsz bukni.
2010. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Néhány tanár a javuló/romló tendenciát is figyelembe veszi. Ez alapján meg simán megbuktathat. De ha első félévben össze tudtad szedni a hármast, akkor második félévben hogyhogy még a kettest sem?
2010. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Félév végén javító dolgozatokkal lettem 2-esből 3-as. Az anyagot még értettem is, úgy ahogy, de most olyan az anyag, hogy semmit nem fogok az egészből, így állok most rosszabbul. (Egyébként a matek tanárom nem olyan, hogy megbuktat, mert egyébként megteheti, és azt tudom, hogy emiatt nem is fog. Ezt elfelejtettem odaírni, hogy tudom, hogy megbuktathat, ha akar.)
2010. máj. 26. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!