Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj ha nem tudok minden...

Baj ha nem tudok minden alapozót elvégezni az első félévben? Segítség! (lent)

Figyelt kérdés
Baj ha nem tudok minden alapozó tárgyat felvenni és nem érem el a 30 kreditet? Mert kb. képtelenség akárhogy is számolom?

2017. szept. 4. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 36 kredit kell a két utolsó félév alatt. Tehát nem baj szerintem.
2017. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*mindig a két legutóbbi asszem
2017. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan, én első félévben -hála a drága neptunnak- a legtöbb alapozó tárgyat nem tudtam felvenni, így 20 kreditem volt összesen. Második félévben már sikerült minden ami előtte nem, és azóta sincs belőle problémám. Annyi tanácsot adnék, hogy próbálj meg szabválokat felvenni, mert mi speciel a 4. félévben tudtuk meg hogy több mint 20 kredit szabvál kell a szakom tárgyaiból, és mivel minden 2-3 kredit, így azóta is a szabválokat nyögöm. De azzal nincs gond hogy 30 kredit alatt vagy, később majd behozod.
2017. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvehetsz más tárgyakat is, például szabadon választhatókat, vagy olyan tárgyakat, amik későbbre vannak ajánlva, de nem kell hozzájuk előzetes tudás, nem előfeltételük egy másik tárgy teljesítése. Ha megkérdezed a felsőbbéveseket, biztos el tudják mondani, milyen tárgyat lehet gólyaként is gond nélkül elvégezni.


Ez a 30 kredit nem szentírás, viszont hasznos kb. ennyi kreditet elvégezni egy félévben, ugyanis pont az a lényege ennek a leosztásnak, hogy így minden félévben ugyanannyira legyél leterhelve, ne legyen az egyik félévben kétszer annyi tárgyad és feladatod, mint a másikban. Valamint ahogy előttem is írták, két félév alatt kell minimum 36 kreditet teljesíteni (különben átraknak államiról fizetősre).


Amire nagyon figyelj, hogy lehetőleg azokat a tárgyakat mind elvégezd első félévben, amikre a következő félévben más tárgyak épülnek. Ha most nem veszel fel egy tárgyat, ami előfeltétele egy második féléves tárgynak, akkor következő félévben a második féléves tárgyat sem tudod fogni felvenni, és simán lehet ilyen előfeltételes dolgok miatt féléveket csúszni a diplomázással.

2017. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. szept. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!