Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunban csak vizsgakurzust...

Neptunban csak vizsgakurzust lehet felvenni kötelező tárgyból. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 kötelező tárgyamnál is csak a vizsgakurzus van. 0/999 hellyel. Rákérdeztem szaktársamnál, ő csak az egyik tárgyat nem tudta felvenni emiatt.

De semmi előadás, gyakorlat vagy labor nincs kiírva, hogy megtelt volna.


2017. szept. 5. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A vizsgakurzus az, amikor mondjuk a tavaszi féléves tárgyból sokan megbuknak, és az őszi félévben van lehetőségük felvenni. Ezt azok vehetik fel, akik a tárgyat már egyszer felvették és egyest kaptak belőle.


Biztos, hogy erre a félévre van ajánlva a tárgy? Mert ha igen, akkor muszáj lenne rendes tárgyat, és nem vizsgakurzust indítaniuk. De én valószínűbbnek tartom azt, hogy ez egy tavaszi féléves tárgy, és a következő félévben kellene felvenned.

2017. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A kötelező tárgyak között az első félévre van kiírva.

3 tárgyat nem tudok felvenni, egyik a testnevelés I, mert elfogytak a helyek. Van még másik kettő, amihez meg csak az van írva, hogy vizsgakurzus. Viszont néztem ennek a 2 tárgynak a hallgatóit, hogy kik vették fel és kb 10 szaktársamnak sikerült és ők is elsőévesek.

A másik dolog, hogy már másfél órája ki kellett volna adniuk a szabadon választható tárgyak listáját, de nekem még semmi sincs ott.

Egyébként így, hogy 3 kötelező tárgyat nem tudok felvenni, összesen van 22 kreditem az első félévre. Ha sikerülne csak a kötelezőeket felvenni, akkor 31 kredit lenne kiírva.

2017. szept. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!