Műszaki menedzser?

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős és lassan választani kelleni, hogy milyen irányban tanulunk tovább. Szeretem a matekot és a fizikát is,ezért kinéztem magamnak a műszaki menedzser szakot. Szerintetek van értelme elvégezni? Van olyan ott akinek ez a végzettsége? Elhelyezkedés? Köszönöm a segítséget!

2017. szept. 6. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Hanyagold. Ha matek fizikás vagy akkor egyértelműen gépészmérnök vagy ha az info is megy akkor megjobb a villamos.


A műszaki menendzser egy kamudiploma. Jóformán arról szól, hogy a gazdasági tárgyakat osszegyurjak a legkönnyebb mérnöki targyakkal, amik egy gépész vagy villamoson csak toltelektargyak. Nem leszel vele más mint egy felturbózott titkár(nő). Az elhelyezkedés nem tudom hogy milyen vele de az biztos hogy egy gépész vagy villamossal ezerszer jobb.


Ha tényleg megy a matek fizika akkor a mumen nem.a te szakod.

2017. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Meg kell erősítenem az első válaszolót. Ha szereted és érted is a matek-fizikát ne ezt a szakot válaszd, többre vagy hivatott ennél, elég kamu szak a műmen. Persze van akinek jó, akinek be is jön az élet vele..de ne erre alapozz. :) sok sikert a továbbiakban.
2017. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Én nem értek egyet a válaszolókkal. Aki nem azt tanulja csak kívül álló és nem tud a szakról semmit.
2017. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól megy a matek és a fizika akkor én sem ezt a szakot erőltetném. Mondjuk inkàbb egy villamos mérnökit mondjuk.
2017. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha megkérhetlek titeket, kifejtenétek a véleményeteket? :) Mindenre nagyon kíváncsi vagyok. Köszönöm!
2017. szept. 9. 13:52
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Én most járok a műszaki menedzser szakra. Ha érdekel mesélhetek róla.
2017. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt nagyon megköszönném, ha mesélnél róla:)
2017. szept. 9. 17:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha matek fizikas vagy akkor eszed ágába ne jusson. Gépész vagy villamosra menj.
2017. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán értek egyet az előző hozzászólókkal.

Amennyire én látom, a műszaki menedzser alapszak mindenféle mérnöki szak alapozó tárgyaiból tevődik össze, tanulsz kémiát, biológiát, fizikát, gépészmérnöki ismeretet, villamosmérnök, info, építészmérnök stb. A szak egyik fele ez, a másik pedig különféle gazdasági tárgyakból tevődik össze, és persze matek.

Abban igazat adok az előttem válaszolóknak, hogy önmagában talán tényleg nem a legjobb választás ez a szak, mivel túl általános. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy pont ez az erőssége, nem sok olyan más szakot ismerek, ami ennyiféle ismeretet, ilyen széles látókört adna. A szak végeztével mindenféle témához hozzá tudsz majd szólni, illetve lesz fogalmad róla. Arra is kiváló, hogy később talán könnyebb lesz specializálódni.

Én jelenleg egy másik szakon tanulok, de nem tartom kizártnak, hogy miután ezzel végeztem elvégezzek egy műszaki menedzser-t is, esetleg mesterszakkal párhuzamosan.


Ja és még annyit, hogy műszaki diplomának számít. Az meg szintén ne tántorítson el, hogy jó vagy matekból és fizikából. Én is jó voltam belőlük, a mai napig nagyon szeretem őket, ezekből is érettségiztem, és mégsem műszaki irányban tanultam tovább. Azt meg már csak mellékesen tenném hozzá, hogy nem olyan vészes a matek a mérnöki szakokon sem, mint ahogy sokan mondják (sok barátom jár oda, ugyanazt tanulják matekból, mint én :D), ha egy emelt matekot jól meg tudsz írni, akkor ott sem lesz gond.


Végszónak pedig annyit, hogyha nincs konkrét irány, ami nagyon vonzana, akkor simán jó a műszaki menedzser, csak szerintem a későbbiekben még egészítsd ki valamivel, úgy már bőven ütős lesz :)

2017. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm ezen szakon végzett. Annyi a baja, hogy sok témakörbe belementek valóban, de egyikbe sem kellő mélységben. Így úgy érezte, hogy semmit sem tanult meg igazán úgy, hogy önàllóan tudjon dolgozni az adott vonalon. Sztem ez a szakot kiegészítésnek éri meg elvègezni valamilyen műszaki diploma után.
2017. szept. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!