Műszaki menedzser?

Figyelt kérdés
Idén vagyok végzős és lassan választani kelleni, hogy milyen irányban tanulunk tovább. Szeretem a matekot és a fizikát is,ezért kinéztem magamnak a műszaki menedzser szakot. Szerintetek van értelme elvégezni? Van olyan ott akinek ez a végzettsége? Elhelyezkedés? Köszönöm a segítséget!

2017. szept. 6. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

Gyárakban keresik a műmenedzsereket, föleg vezetői pozícióba.

Én gépészen vagyok, de szinte minden órámon vannak műmenedzserek, még műszaki rajzon is. Nekünk csak egy közgazdaságtan tárgyunk van, ők jobban belemerülnek a gazdaságba..

Nem igazán érte, hogy ez a szak milyen területet céloz meg, mert mindent tanulnak, de csak elméletben...

2017. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy baja szerintem, hogy ha első diplomának csinálod, akkor ott állsz majd 22-23 évesen, hogy "én most akkor mihez is értek?" - megsúgom, a műszaki dolgokhoz biztos nem. Egyszerűen nem mélyednek el semmiben, próbálj meg úgy tanulni valamit, hogy minden 10. oldalt olvasol csak el...

Bár ezeket félre téve, egész jól el lehet vele helyezkedni, csak beszélj jól nyelveket, meg legyenek jó kapcsolataid....

2017. okt. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a műszaki menedzser szakot csak posztgraduális képzésként lenne szabad meghirdetni, már gyakorló mérnököknek. Egyrészt nem fognak elfogadni a mérnökök, ha nincs rendes mérnök végzettséged és pár év gyakorlatod; másrészt csakugyan nem fogsz annyira érteni a szakmához (és emiatt a munkaerőpiacon se érsz majd annyit), mint egy rendes mérnök. A harmadik probléma, hogy mindig is hátrányba leszel a munkaerő-piacon a valódi mérnökökkel szemben. Emiatt semmiképpen nem javaslom a műszaki menedzser szakot alapképzési szaknak.
2018. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Miért emelted ki a kérdést ha elvileg most vagy első éves? Erre a szakra jársz vagy megbántad, hogy ezt a szakot választottad?
2019. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
2019. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!