Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki pl. könyvtárban tanul,...

Aki pl. könyvtárban tanul, hogy tud némán tanulni?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok több oldalnyi anyagot megjegyezni úgy, hogy azt nem mondjátok fel hangosan?

Szeretnék elmenni könyvtárba tanulni, mert otthon nem bírok koncentrálni, de eddig mindig hangosan mondtam fel magamnak az anyagot, nem tudom, hogy kellene csöndben eredményesen tanulnom.



2017. szept. 6. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ne a könyvtárat válaszd, vagy pedig halkan beszélj! Nem mindenki hangosan mondja fel magának az anyagot - ez a rejtélye a könyvtárban tanulóknak.
2017. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hangosan tanulok, szóval könnyen. Nálunk az SZTE-n a könyvtárban van számítógépes rész is, ott lehet hangosan beszélni meg van egy aula is me glépcsőház, ott szoktak sétálgatva tanulni az emberek, a könyvtár részen nem szabad beszélni. A motyogókat meg utálom, addig nézem őket, amíg el nem mennek
2017. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem is nagyon idegesít, aki motyog, akkor inkább nem tanulok könyvtárba. :D Ettől függetlenül meg fogom próbálni, hogy tudok-e némán tanulni, csak gondoltam, hátha tudtok vmi praktikákat, hogy hogyan tanultok, ha nem hangosan beszélve.
2017. szept. 6. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer valahol azt olvastam, hogy segíti az információ rögzülését, ha az ember a szájával legalább leutánozza a szavakat. Ezt könyvtárban is meg tudod tenni, hogy "némán mondod az anyagot".

Ezután viszont otthon érdemes egyszer fenhangon is átismételned, hogy ne legyen szokatlan a saját hangodon hallani.

2017. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én könyvtárban is, otthon is,buszon is tanulok némán.Otthon hangosan is.Némán, csak magamban elmondva sokkal gyorsabb.Nálam a hangerő , vagy annak teljes hiánya nem befolyásolja a megértést.
2017. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!