Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktatok szöveget ki...

Ti hogy szoktatok szöveget ki emelni a füzetetekben? Hány szint használtok? Használtok valami hierarchiát vagy csak úgy húzzátok ki a szöveget ahogyan jól esik? Szerintetek fontos egyáltalán hogy ki legyen húzva a szöveg?

Figyelt kérdés

Tudom lehet hogy komolytalan a kérdés de nekem mindig is problémás volt a szép füzet vezetés. Egyik pillanatról a másikra gondolom meg magam és ez nagyon csúnya szabálytalanságokhoz vezet a füzetemen belül, mind írás elhelyezés mind szöveg ki emelés szempontjából. (Szerintetek melyik a jobb szöveg ki emelő?)


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 7. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
én témánként más színt használok, így könnyebb megjegyezni, hogy melyik volt a "kék" és melyik a "sárga... szerintem a szépségnél fontosabb, hogy olyan jlölést használj, ami segít memorizálni az olvasottakat. Ha az segít, hogy 10 különböző színnel bekarikázol egy szót, tedd azt, de csak ha valóban az segít benne, hogy megjegyezd. Van, aki semmiféle kiemelést sem használ, az én füzeteim vizsgák előtt már a szivárvány minden színében pompáztak, de nekem az segített.
2017. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a túl sok kiemelés is rossz. Én úgy szoktam, hogy az adott téma "címét" nagy nyomtatott betűkkel, szines filccel írom fel középre. Ezen belül ha vannak alcímek, azokat nem középre, csak egy kicsit beljebb írom sima tollal, kis betűkkel (de nagyobb mint a töltelék) és aláhúzom olyan színnel, amivel a címet írtam. Ezeken belül csak vonalakkal vagy pontokkal jelzem a különböző bekezdéseket. Ha valami fogalom van, akkor magát a szót átírom pirossal, a definíciót pedig aláhúzom. Ha pedig valami fontos, azt szoktam szövegkiemelővel.

Mivel én imádom a szineseket, ezért minden témánál új színkombinációkat használok, hogy ne legyen túl egyhangú.

2017. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a részletes válaszokat!
2017. szept. 9. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!