Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kerdesem a BME GTKsokhoz...

Lalalalala6777 kérdése:

A kerdesem a BME GTKsokhoz szólna,2017 ben nemzetközi gazdálkodás szakon ha nem sikerült a 0. matek zhm akkor kötelező felvennem a bevezető matekot?

Figyelt kérdés
Mert mindenhol ugy fogalmazzak meg, hogy csak ajánlott (azt tudom hogy a mérnökiseknek muszaj) de hogy elvileg vagy felkell venni a bev matekot vagy megkell irni a pot zht de hallottam olyat is hogy se pot zh se bevezető matek es ezek nélkül is teljesíthetem a félévet. Van aki tudja pontosan mi az igazság?

2017. szept. 10. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én tavaly kezdtem ugyanazon a szakon, és -5 pont lett nekem a 0. zh. Mivel nem volt kötelező a bevmat, így nem vettem fel, mert teljesen felesleges.


Azért felesleges, mert a Matek A1 és A2 elsőre meglett, semmit nem segített volna a bevmat, arra jó lett volna, hogy legyen egy pár ősz hajszálam. :D


Egyébként, ha valami kérdésed lenne még mondjuk a többi tárggyal, akkor szívesen segítek.

2017. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja amúgy a lényeg kimaradt: GTK-n tavaly óta a 0.zh-n már nincs minimumkövetelmény, a lényeg hogy csak írd meg. Régebben ha szarul sikerült (asszem 24 pont alatt), akkor kötelező volt felvenni a bevmatekot, most már nem.
2017. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor igazabol nemgaz ha nem lett meg a nulladik zh nincs semmi kovetkezmenye es nembaj ha nem megyek pot zht irni es nemis veszem fel a bev matekot?:D koszi amugy
2017. szept. 11. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Eddig is tudtam, hogy a GTK a BME legalja, de ez most megerősítést nyert :D
2017. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tegnapi vagyok megint.


Nem gáz. Én is így csináltam. Egyébként a tárgykövetelményben konkrétan le van írva minden.


Ja és kedves utolsó. Nem mindenki olyan rohadt okos, mint Te, hogy mérnöknek menjen... Amúgy itt is van színvonal, nem tudom, hogy mennyit hallottál a számvitel, vállalati pénzügyek és társairól...

2017. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen hülyeség felvenni a Bev Matekot, az csak arra jó, hogy a Matek Intézetnek menjen a pénz a felvett kreditek miatt, különben semmi haszna, ahogy az előbbi remek példa mutatja, mert e nélkül is meg lett a kolleginának aMatek A1 És A2 is. Ez elég nagy kritikája, a 0. matek zh-nak, ami jjól szemlélteti, hogy a többi karon csak szívatás a metek 0. zh, mert ssemmi értelme nincs, attól nem fogod könnyebben teljesíteni a Mate A1-et.
2017. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme, hogy nincs következménye a 0. zh-nak?
2017. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy a matek tanszék vagy mi felmérje, hogy mennyire hiányos matek ismeretekkel kerülnek ki a középiskolából a diákok...
2017. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tét nélkül akkor sincsen semmi értelme. Ha lenne tétje (márpedig kellene hogy legyen, ahogy a többi karon van is), attól még az ugyanúgy felmérné a helyzetet. Sőt, talán még jobb is lenne az eredmény, mert lehet többen vennék komolyan, mint így, hogy semmi következménye nincs.
2017. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell ez a 0. Zh, mert semmi értelme nincs. z előbbi hozzá szóló is megcsinálta a Matek A1-et meg A2-őt is anélkül, hogy teljesíteni tudta volna a matek 0. zh-t. Azért sincs értelme mert mindenki érettségizett matekból és ha felvették, akkor nyilván tudja a kellő szintet a középsulis matekból, meg ha nem tudja majd kibukik, de ne a 0. zh miatt bukjon ki, mert abból már érettségizett és nincs joga az egyetemnek újból érettségiztetnie. Ez a BME szégyene, hogy középsulis matekból ad az egyetemen kreditet, amiből diplomád lesz. Szívatják a hallgatókat, mert a 0. zh-ra semmi szükség, sőt hogy lehet egyetemen középsulis közép érettségis anyagot leadni és abból kreditet és diplomát szerezni????!!!
2017. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!