Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy levelező szak...

Milyen egy levelező szak egyetemen? Bárkinek, bármilyen tapasztalata, véleménye van megosztaná velem?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, úgyhogy nagyon örülök neki ha valaki elolvassa és válaszol. Minden vélemény sokat számítana! :)

Fontos döntés előtt állok, és fogalmam sincs mihez kezdjek.

Egyik budapesti egyetem sem indítja azt a szakot nappali képzésen, amin tovább szeretnék tanulni. Van az országban több helyen is lehetőség nappali képzésre de számomra mindegyik borzasztó nagy távolságra van és nem megoldható, hogy oda felvételizzek. Marad a levelezős tanrendű képzés. Ezzel kapcsolatban érdekelnek tapasztalatok, ki hogyan oldotta meg az egyetemi éveket.

A levelezősnél nekem több probléma is felmerült:


1. Sosem dolgoztam még teljes állásban és úgy érzem ez tanulás mellett nem is menne nekem. A diákmunkát úgy lehet beosztani ahogy jó a tanulónak...de levelező mellett nem vállalható diákmunka. Nem tudom elképzelni, hogy egész nap dolgozok és utána még eredményesen tanuljak. Azt sem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet elszabadulni a munkából, ha az iskola miatt szükséges lenne.


2. Van levelező mellett diákigazolvány, viszont szinte semmilyen kedvezményre nem jogosít. Ez kicsit szíven ütött, mert nekem két bérletet is kéne vennem a bejutáshoz.


3. Egyáltalán nem tűnik nekem az általam választott szak elvégezhetetlennek, viszont minimális előadással és kevés tananyag leadással, teljesen egyedüli tanulással húzósnak tűnik.


4.Sok helyen olvastam már véleményeket a levelezős szakokkal kapcsolatban. Legtöbb arról szólt, hogy az ilyen formában tanultaknak sokkal felületesebb és kevesebb a tudásuk mint a nappalis társaiknak. Sokak szerint a legtöbb helyen nem is nézik jó szemmel, ha valaki nem nappalin tanult. Erről egyáltalán nem tudom mit gondoljak...


Szerintetek jó a levelezős oktatás? Lehet így eredményesen tanulni? És ha igen hogyan? Ki hogyan csinálta?

Vagy válasszak mást a hátrébb sorolt, szimpatikus szakok közül, csak mert azt nappalin tanulhatnám?


Nagyon megköszönném ezen a téren tapasztaltabbak tanácsát mert én most kétségbeesetten keresem a megoldást, hogy a legjobb döntést hozzam.



2017. szept. 13. 09:54
 1/1 anonim válasza:
Elég lényeges lenne az is, hogy milyen szakra szeretnél menni, ezt nem írtad. Én levelezőn voltam, de kommunikáció szakos, a tananyag ott nem tul nehéz, teljes állásban dolgoztam mellette, úgy kell munkahelyet választani, hogy előre megbeszélitek, hogy te tanulsz, sok helyen ez megoldható, főleg kisebb vállalkozásoknál. Nekem nagyon sok ismerősöm tanult levelezőn különböző szakokon, és mindegyikük főállásban dolgozott mellette, volt olyan is, aki egyszerre két munkahelyen. Hidd el, csak akarni kell, ha valakinek nem megy, az csak lusta. :) szerintem lehet eredményesen tanulni, nehezebb mint nappalin, viszont nekem fő szempont volt, hogy tudjak mellette dolgozni. Egyébként vannak részmunkaidős állások is.
2017. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!