Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdőnek számítok diákmun...

Pályakezdőnek számítok diákmunka után?

Figyelt kérdés
a tanulmányaimat befejeztem! voltam duákmunkán mert ugye október 30.-ig jó a diákom. Pályakezdőnek számítok így?
2017. szept. 16. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A diák munkának semmi köze a rendes, bejelentettt melóhoz.
2017. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt is volt szerződés ha arra gondolsz
2017. szept. 16. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem az számít, hogy bejelentett, szerződéses munka, vagy sem. A lényeg, h tanulói jogviszony mellett csináltad. Ha befejezed a sulit, és el akarsz helyezkedni a végzettségeddel, az számít "a pályád kezdetének".


Szóval: igen, pályakezdőnek számítasz

2017. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
De van köze. Tapasztalatból mondom. Ugyanis, amikor először suli mellett elmentem dolgozni, céghez, munkaviszonnyal, akkor kellett a NAV-tól is papírt kérnem, hogy nem dolgoztam még és páylakezdő vagyok. De miután ott lehúztam 3,5 hónapot a következő melóhelyen már nem kérték, mert nem voltam "pályakezdő" a rendszerben.
2017. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Jó lenne megtanulni, hogy diákmunka nem létezik.

HA iskolaszövetkezetben dolgoztál, azt nem veszik figyelembe, ha munkaviszonyban diákként, azt igen.

Ugyanis az számít, hogy biztosítási jogviszony létrejött-e a foglalkoztatásoddal. Az lényegtelen, hogy diákként vagy sem.

2017. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!