Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itg olyan aki sóha nem...

Van itg olyan aki sóha nem csinálta meg a háziját? Mi soha nem kapunk háziz

Figyelt kérdés
És aki nem csinája meg 1est kap?
2017. szept. 16. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Általánosban mínusz pontokat osztott a tanár, ha valaki nem csinált meg házit. Tanártól függően 3-5 pont után járt egy 1-es. Középiskolában már nem nagyon ellenőrizték, kivéve ha jegyre kellett beadandót csinálni.
2017. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A beadandókkal szigorúak voltak, megadták a határidőt és, ha nem készült el időben, akkor rögtön beírták az egyest. Ugyankkor a "sima" házikat lazábban kezelték, nálunk gimiben csak egy-két tanár volt, aki ténylegesen leelenőrizte. Ők általában kis egyeseket írtak be és ha azokból összegyűlt x darab, akkor beírtak egy rendes egyest, de néha azért előfordult, hogy egyből egyest kaptak, akik nem csinálták meg. Ugyanakkor a legtöbb tanárt nem érdekelte, azt mondták, hogy ennyi idősen már meg kell értenünk, hogy a házi elkészítése az a mi érdekünk és nem a tanároké. Kiadták a feladatokat az adott témakörből és mondták, hogy ezeket célszerű otthon megcsinálni, gyakorolni, de sosem ellenőrizték le és nem volt semmilyen büntetés. Én mindig megoldottam őket a dolgozatok vagy felelések előtt mert tényleg sokat segített, de nem készültem óráról órára.

Ha éreztem, hogy már bajban vagyok és össze fog gyűlni az egyes, akkor már mindig készültem, megcsináltam a házit, illetve a fontos beadandókat is mindig időben beadtam. Ugyanakkor a kisebb, kevéséb fontos házikat sokszor kihagytam vagy csak a szünetekben gyorsan összedobtam valamit.

2017. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor általános iskolába jártam, akkor szünetekbe csináltam meg minden házit, közben valaki másolta rólam, matek házit konkrétan aközbe csináltuk padtársammal, mialatt a tanár megnézte a többiekét. (Vegyes csoport -> könnyű házi)


Középsuli első két évében még a szünetbe intéztem a matek házit. Ha kevés volt megcsináltam, ha sok másoltam. Harmadik évtől meg már mindenki csak pár feladatot kezdett el vagy csinált meg, a többire rámondta, hogy nem tudta. Utolsó évben a 11. matektanárunknál (igen, nem túlzok és nem is ismételtem évet), már elmaradt a körbejárkálás, csak megkérdezte melyik feladatot nem értettük és közösen megbeszéltük.

Igazodva a változáshoz, felosztottuk a feladatokat és 2-4 ember bemondta őket, minden fajtából legalább egyet.


Többi tantárgyból annyira ritkán volt házi, hogy mindig elfelejtettem és maradt a másolás óra előtt 5 perccel. Programozás házit sose senki se csinált az osztályból. Beadandó fogalmazásokat, előadásokat mindig megcsináltam időben, igaz ha feltöltve kellett beadni, akkor a határidő utolsó perceiben töltöttem fel. 1-3 órával a megbeszélt időpont előtt leültem foglalkozni velük és a végéig tökéletesítettem a munkámat. Ez amolyan önszabályozás volt, ne töltsek túl sok időd vele.


Egyeseket, kisegyeseket kevés tantárgyból lehetett szerezni, de általában kihúzták ha következő órán bemutattuk (talán a házirendben is volt egy ilyen pont). Szóval azt válaszolám az első kérdésre, hogy igen.


Azoknak akiket felháborít a válaszom: Talán nem hangzik jól, amit csináltam középiskolába, de a négyes átlag végig megvolt.

2017. szept. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!