Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hiába állok neki tanulni, nem...

Hiába állok neki tanulni, nem tudok koncentrálni akárhogy is próbálom. Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Sokszor van,hogy az elején könnyen megjegyzek dolgokat,de tényleg nagyon gyorsan,aztán ahogy tellik az idő úgy elfogy a lendületem és nem marad meg semmi sem a fejemben.
2008. okt. 20. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen problémám lenni, ha sokat kell tanulni. Nekem a Memolife nevű bogyó segít. Beveszek 1-2 szemet, másnap már érzem, hogy jobban fog az agyam. Bár nem tudom mennyire placebó hatás...
2008. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a szitu. Több dolog segített, először is hamar lefekszem, és hajnalban tanulok, olyankor semmi nme vonja ela figyelme, mert csönd van. A másik, hogy egyzserre csak keveset tanulok, mondjuk fél órát, utána pihenek mondjuk 15 percet. A harmadik, hogy kétszer olvasom át, és közben tartok egy hosszabb szünetet, több órát.

A bogyóktól viszont óva intenélek, nem egézséges, és elfajulhat a dolog...

2008. okt. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magnézium,B vitaminok,C vitamin.
2008. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csatlakozom a 2-vel előttem szólóhoz, javaslom tarts szüneteket. Fél óránként, óránként. Esetleg oszd be időd, és szánd rá az időd a tanulásra, hogy ne egyszerre kelljen sokat. Lehet kapni szőlőcukorkát, vagy a lassú, halk zene (pl. klasszikusok!) is jó hatással lehet. Nem tudom mennyit szoktál inni, de szerintem az is fontos, napi minimum 1,5 liter. :)
2008. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!