Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted is ciki, ha egyetem...

Szerinted is ciki, ha egyetem alatt a szüleid tartanak el?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista vagyok. Olyan egyetemet végzek, ahol minden órára be kell járni, sokat kell tanulni, mellette nem tudnék dolgozni. A szüleimmel élek, így ők tartanak még el.


Ha tehetem, minden pénzkereseti lehetőséget megragadok (pl. nyári munka, stb...). Egyáltalán nem járok bulizni, a szüleimtől semmire sem szoktam pénzt kérni, próbálom az extrább dolgokat (új ruhák, drágább ételek) a saját pénzemből megvenni.


A szüleim mégis mindig azt hajtogatják, hogy ők már ennyi idősen dolgozó emberek voltak, és kötelességük volt leadni a teljes fizetésüket otthon. (Ők nem tanultak tovább) Egyébként jó módúak vagyunk, nincsenek rászorulva a pénzre.


2010. máj. 27. 12:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Hát... én 24 vagyok, és még mindig ők tartanak el, mivel az én szakom is olyan, hogy lehetetlen mellette bármit is csinálni (mikor megpróbáltam, a suli rovására ment). Az én szüleim szerencsére másképp állnak a dolgokhoz, pedig én még másik városban is vagyok, úgyhogy drágább. De még mindig jobb, mint diákhitelt felvenni. Ha otthon élsz, akkor nem értem miért olyan nagy probléma ez nekik, hisz a fűtés, villany stb. ugyanannyi így is. 19 évesen még nagyon fiatal vagy. De tényleg sajnos sok ilyen szülőről hallottam én is, próbáld kihúzni vhogy ezt a pár évet, ha látod, hogy anyagilag megengedhetik maguknak. A suli a legfontosabb, pláne ha jó szakod is van!
2010. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
nem.egyáltalán nem ciki,hiszen a gyerekük vagy.majd ha már a szüleid megöregszenek akkor majd te segítesz rajtuk.ez a világ természetes rendje.a szüleid azzal a dumával egy kicsit le vannak maradva a kortól.
2010. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne ciki? Szerintem alap, hogy ameddig valaki tanul, és a szülei tudnak segíteni, akkor minden további nélkül támogassák a tanulmányait. Ha megengedhetitek magatoknak, hogy ne dolgozz, akkor miért dolgoznál a tanulás rovására? Mellesleg ott van az ösztöndíj is, ha jól tanulsz, akkor szép kis összeg összejöhet belőle 2 félév alatt, persze ez szakonként változó összeg.

De nem értem a szüleidet, nem örülnek neki, hogy továbbtanulsz? Jobban örülnének, ha elmennél egy gyárba és 8 óráznál?

2010. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ciki,nyáron simán összlehet dolgozni annyit hogy megélj szerényen és így a szüleid is segítenének! 24 évesen leégne a bőr a képemről ha arra hivatkoznék hogy jó szakra járok és nincs idő dolgozni...gáz! Van du.melo ,van éjszaka,ez van, te jelentkeztél oda nem a szüleid!Nem kötelesek eltartani és pláne ciki elvárni! Állj a saját lábadra! Nem kell leadni a fizut ,élj belőle!
2010. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Van ösztöndíj ,munka,nemhiszem h elmaradottak a szülei,nekik is van életük és ezt tiszteletben kell tartani.Biztos nem az a baj hogy egyetemre jár a gyerekük...hülyeség! Legyen önálló,ennyi,ne apuci vegye neki a tampont,piát,stb...örüljön h ottlakhat,szerintem az is nagy segítség,van aki kollégista vagy már rég nem lakhat otthon...
2010. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Én nem várom el, csak ők is belátják, hogy mi hogy működik, úgy látszik haladóbb felfogásúak, mint te. 2 évig dolgoztam mellette, nem tudtam bejárni gyakorlatokra, órákra is nehezen. Nekem legalább van egy jó szakmám, és ők sem 8 általánost végeztek, hogy ne tudnának segíteni. 19 évesen meg aztán végképp természetes szerintem.
2010. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki. Max akkor, ha csak melegedni jár az ember egyetemre. De én pl orvosi mellett nem tudnék dolgozni. De ha már dolgozni nem tudok, igyekszem jól tanulni, és így kapok ösztöndíjat:)

Mondjuk nekem a szüleim mindig azt mondják, hogy amíg lehetőségük van, adnak pénzt. Tesóm is ugyanúgy kapja a zsebpénzét, pedig a gyakorlaton kap fizetést és ösztöndíja is van...

2010. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én elmennék dolgozni, de mivel nem tingli-tangli főiskolára járok, tényleg lehetetlen. Idén voltam elsős, és általában aludni se jut időm, szórakozni meg pláne semmi.


Amúgy meg minden kiadásomat magamnak állom a nyáron megkeresett pénzből és az ösztöndíjból. A szükséges tanszereket magamnak veszem, nem tőlük kunyizok "tamponra és bulira"...


Ha tényleg látnám, hogy anyagi gondjaik vannak akkor én is beszállnék a villanyszámlába stb. de mivel semmi ilyen jellegű gond, nem tudom mit tehetnék többet, mert nincs felesleges pénzem amit eltapsolok.

2010. máj. 27. 13:08
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ciki,nyáron simán összlehet dolgozni annyit hogy megélj szerényen és így a szüleid is segítenének! 24 évesen leégne a bőr a képemről ha arra hivatkoznék hogy jó szakra járok és nincs idő dolgozni...gáz! Van du.melo ,van éjszaka,ez van, te jelentkeztél oda nem a szüleid!"


Utolsó vagyok, és ezzel baromira nem értek egyet. Tényleg vannak olyan szakok, ami mellett NEM LEHET dolgozni.

Nekem pl egész nap óráim vannak, amikre kötelező bejárni. Arról nem is beszélve, hogy délután muszáj tanulni. Ha éjszakai munkát vállalnék, mikor aludnék?

Nyáron pedig kötelező gyakorlatom van, ahol nem kapok fizetést. Amellett megint csak igen nehéz lenne dolgozni.

Nem tudhatod, hogy a kérdez milyen szakra jár. Lehet a tiéd mellett meg lehet oldani, de nem minden suli mellett.

2010. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, első éves biológus hallgató...tehát nem valami könnyű a szakom:D

Egyedül élek albérletben (napszemcsis smiley:D)

Igaz, én nem nagyon dolgozok, csak nyáron, ilyenkor meg szociális- és tanulmányi ösztöndíjakból és diákhitelből élek:S

De sajnos nekem muszáj, mert anyám egy lelkibeteg és már nem bírtam vele egy fedél alatt élni...totál kikészített...

De amúgy szerintem nem ciki...:) Főleg ha megtehetik a szüleid, hogy támogassanak, akkor miért ne?! 24 évesen már gázabb lenne...^^

19L

2010. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!