Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Természettudomány vagy matek...

Pr0fi kérdése:

Természettudomány vagy matek infó?

Figyelt kérdés
Én természettudományon vagyok most. (9.-ik osztály). De a matek infón van egy hely. Szerintetek megéri átmenni? Sokan aztmondják hogy a matek infó jobb. De miben különbözik?
2017. szept. 23. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinek mi a jobb. Ha programozó akarsz lenni, akkor info. Ha tudós / orvos, akkor természettudomány. Egyik sem jobb a másiknál. Mindenki maga dönti el, hogy minimum 40 évig mivel akar foglalkozni.
2017. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De természettudományról lehet menni mérnöknek, vagy infósnak? Vagy milyen helyekre nem lehet menni?
2017. szept. 23. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi sulinkban azok mentek természettudományos szakra, akik egészségtudományi szakokra akartak menni vagy orvosira. Nekik 9.-től kezdve volt plusz emelt biológia, fizika és kémia, hogy felkészítsék őket az emelt érettségire. Tehát, ha már most tudod, hogy emelten szeretnél érettségizni valamelyik termtud. tárgyból, akkor célszerű ezt a tagozatot választani. Egyébként az orvosi és egészségtudományi szakokon kívül pl. egyes mérnöki szakokra is be szokták számítani őket ( a fizika pl. ilyen szempontból tök jó mert sok helyen elfogadják, mérnökinfóra is inkább a matek+fizikát ajánlják mert a középsulis infónak köze sincs ahhoz, amit egyetemen tanítanak).

Én matek-infós voltam, nagyon szerettem, végül humán irányban tanulok tovább, de nem bántam meg mert rengeteg dolgot tanultam és szerintem meglátszik a gondolkodásomon, logikámon, hogy matekos voltam. Szerintem a matek az egy nagyon jó és hasznos tárgy. Mérnöki, gazdasági szakokra, ha nem is mindenhol követelmény, de jól jön az az emelt matek.

Egyébként egyelőre szinte még majdnem mindegy, hogy milyen tagozatot választasz mert 11.-ben bármelyik faktodat le tudod adni és tudsz felvenni helyette másikat. Tény, hogy könnyebb ha már 4 éve emeltes vagy valamiből, de akkor még mindig van 2 éved az érettségi előtt és szerintem az is elegendő.

2017. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2017. szept. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!