Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Intervallumok, intervallumok...

Benipc kérdése:

Intervallumok, intervallumok műveletekkel?

Figyelt kérdés

Nem értem teljesen..nem vagyok túl jó.

Mikor van nyitott, zàrt jel, mikor tömör illeve üres a karika, mikor hova melyik valaki segít?:)

Annyit tudok h vegtelen akkor nyitott.(meg betudom jelolni a szamegyenesen -3 stb szoval offos)


2017. szept. 28. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A nyitott zárojel pl. ]2,5[ Ez azt mutatja meg, hogy a 2 és az 5 már nem tartozik bele a megoldások halmazába, magyarán neked csak a 3 és 4 lesz jo szám.


Ha zárt a zárojel: [2,5] azt jelenti, hogy a 2 és az 5 számjegyeket is bele kell vonnod. Tehát ha felsorolod az elemeket, akkor azt igy teszed: {2,3,4,5}.


Tömött karikát akkor teszel, ha a jeled zárt pl [3,5]. Ebben az esetben a 3ashoz és az 5öshöz is tömött karikát nyomsz.


Ebböl következik, hogy üres karika a nyilt zárojelezésnél van.


Végtelen minden esetben nyilt zárojellel van, ha minusz ha plusz.

2017. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. szept. 29. 05:08
 3/9 A kérdező kommentje:
és az hogy van amikor nekem kell beirni a zárójelet?
2017. szept. 29. 05:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Attol függ mi a feladatod. Szövegkörnyezetböl érzékelni kéne, hogy a két szélsö szám beletartozik-e a megoldásokba. Ha igen, akkor zárt zárojelbe teszed. Valamint olyan is van, hogy nem minden elem megoldás, szoval nem irhatod fel ugy, hogy [2,5] mert a 3-as nem megoldás, akkor igy kell felsorolnod: {2,4,5} De gondolom ezt késöbb veszitek. Ha mutatsz példát, szivesen segitek levezetni.
2017. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor írnék:)

[-8;3[ metszet [-2;5[

]-6;0] / ]-2;5]

X ≤8

]-6;-0] / ]-2;5]

-1≤X≤5

]-2;vegtelen[

ezt levezeted, megoldással? h mit hogy miért? :)


KÖSZÖNÖM!

2017. szept. 29. 14:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt is h mikor van üres v tomor karika, és h miért
2017. szept. 29. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól értelmezem, hogy ez két feladat, az első 3 sor tartozik egybe? Esetleg egy fotót nem tudsz csinálni a leírásról és feltölteni kepfeltoltes.eu-ra?
2017. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez mindegyik kulon van! Sor/feladat
2017. szept. 29. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja igeen? Valami összetettebb feladatnak hittem.:D De akkor ez a X ≤8 mit jelent? Ez is egy külön feladat? Vagy az első két sornak az eredményére kérdez rá?
2017. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!