Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom szóbeli középszintű...

Irodalom szóbeli középszintű érettségire kaptunk egy olyan témakört hogy Regionális kultúre és ezen belül Berzsenyi. Szerintetek itt mikre kell koncentrálni? Élete vagy esetleg művei?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanártól függ, de szerintem az életéről bevezetőként egy kis összegzés aztán a műveire nagyobb hangsúly.

De ezt nem mondta el nektek a tanár??? :S

(Nekünk annak idején részletesen taglalta, hogy hova mik kellenek.)

2010. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekünk a regionális kultúra úgy van lediktálva, h "mikszáth és a felvidék", tehát arról a régióról kell írni, vagy azt bemutatni műveken keresztül, ami berzsenyire jellemző volt. hogy ez mi, azt már nem tudom.
2010. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs vmi köze a városodnak Berzsenyihez?:) Csak mert ilyen "regionális kultúra" tételbe olyat szoktak tenni:)

Amúgy vmi rövid életrajz meg munkásság megfelelő sztem:) Meg pár művet mondasz aztán csóókszi:D Ha meg a városhoz kapcsolódik, akkor azt azért említsd meg:D

2010. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...nem nem mondta el...még a tételeket is alig akarta megadni...:S De igen,van valami kötödése Szombathelyhez...de az a vicc hogy nem is vettük...na mindegy :D
2010. máj. 28. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!