Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetekben jogosan...

Az alábbi esetekben jogosan adhatott az infótanárunk szaktanári figyelmeztetéseket?

Figyelt kérdés

Például azért mert megnyitottam olyan ablakot is, aminek semmi köze nem volt a tanórához. Egyszer rám szólt, másodszor már a szaktanárit be is írta az e-naplóba.


Másik évfolyam társamnak meg ugyanaz azér adott szaktanári figyelmesztetést, mert már többször beszélt órán. Azt mondta a tanár, hogy azzal, hogy beszélgetett, akadlyozta az óra lefolytatását és magát is a tanulásban.


Csak ilyenekért simán jogosan adhatnak szaktanári figyelmesztetést?


2017. okt. 3. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos. Az előbbi főleg, a gép tanszer, amit a tanár utasítása szerint kell használni. Gondolom tesiórán se szedhetsz elő totál random egy neked tetsző labdát, és kezdhetsz el vele focizni, amikor totál más a feladat.

Az utóbbi vétség tán enyhébbnek érezhető, de lényegében arra is jogos. Zavarta a z óra menetét, a házirendben I guess benne van hogy ne, innentől a tanár belátására van bízva, hogy mikor ad érte. Személyes véleményem szerint kissé túl szigorú, de ettől független az, hogy jogos e.

Amúgy szaktanáritól ne parázz, a jegyeken nem változtat. Annyit kb lehetetlen összeszedni hogy valós következménye legyen, szal otthon látják, megkérdezik, "mit csináltál?", mondod hogy "gépen megnyitottam mást", kb. "ejnye bejnye, máskor úgy nyisd meg, hogy ne lássák".

2017. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az iskola pedagógiai programjában elméletileg le van írva, hogy milyen esetekben lehet figyelmeztetést adni. Nézz utána, esetleg (tisztelettel) kérdezd meg a tanárt, vagy az osztályfőnököt, hogy milyen esetekben adhatnak figyelmeztetést. Én ilyesmiért nem szoktam adni, de teljesen jogosnak tűnik. :)
2017. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!