Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leromlottak a jegyeim gimnáziu...

Leromlottak a jegyeim gimnáziumba :/ Nálatok is ez volt?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 9.osztályt és már 2 db kettest beszereztem :/ Eddig csak egyről tudnak a szüleim,a másikat meg ma tudtam meg.Hiányoztam az iskolából és az anyagnak csak egy részét kaptam meg (mint kiderült).Nem szeretném erre fogni,szóval ezt a nem kaptam meg az anyagot dolgot itt le is zárnám.

Késő estig készültem a dolgozatra,így nem is értem.Egyébként ezt földrajzból kaptam :/ A térképet rágtam egész este,mert az mondta a tanár,hogy abba is bele kérdezhet,de nem így történt,szóval feleslegesen maradtam fent este és nem a többi anyagot nem néztem át annyira.Szóval elég csúnyán elrontottam a dolgozatot...eléggé szomorú vagyok miatta,pedig tudom,hogy nem a világvége és hogy ki tudom javítani,de akkor is elég elkeserítő.


Mindig is jó tanuló voltam,erre felvettek egy erős gimnáziumba és már kettesekkel kezdem az évet...

Igaz,a fontosabb dolgokból érdekes módon sokkal jobban teljesítek,mint tavaly 8.osztályban.Matekból és angolból csak ötösöm van,pedig azt hittem,hogy pont abból leszek rossz.


Sokszor előfordul,hogy gimnázium első évében sokan lerontják a jegyeiket ? Hogyan tudnék jó jegyeket szerezni ? Tudom,hülye kérdése,de az itteni tanárok teljesen mást várnak el,mint az általános iskolás tanárok.Leíratják az anyagot és tanuld meg,majd kérdezek valamit.Általánosban volt olyan tanárunk,aki a röpdolgozat kérdéseit is megadta előre (földrajz tanár :DD).Lehet hogy emiatt vagyok ilyen béna ? Vagy csak szimplán hülye vagyok ?

Eléggé rosszul esik,mert hülyének és ostobának érzem magam emiatt.Becsületesen tanulok és mégis...A stresszel is gondba vagyok.Feleléskor meg dolgozatoknál állandóan remegek meg rosszul vagyok(nagyjából a hányás és az ájulás között valahol )


15L



2017. okt. 6. 15:31
 1/6 A kérdező kommentje:

*gimnáziumban


Lemaradt az n betű :DD

2017. okt. 6. 15:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyfüggő szerintem. Én most vagyok 10. osztályos. Nyolcadikban 4,2 körül, tavaly már 4,6 voltam.

Majd biztos belejössz, kitapasztalod, hogy mire hogyan és mennyit kell tanulni. Egy-két rossz jegy belefér, de ki kell javítani. Lényeg, hogy ne add fel.:)

2017. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. Bekerültem gimnáziumba, rontottam, aztán az első félév végére belejöttem, onnantól minden helyreállt. (Majd a fősulin szintén így jártam. :D )
2017. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, bele fogsz jonni. Kerdezz ra, hogy hogy tudnad kijavitani, nem hivna e ki felelni javitani ilyesmi, arra kell csak vigyazni, hogy ne skatulyazzon be az elejen rossz tanulonak.
2017. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is romlott annak idején az eredményem. Egyrészt más a követelmény, másrészt bizonyos tanárok szeretnek kicsit ráijeszteni a diákokra az elején.


Ne stresszeld magad ennyire, mert az visszaüthet. Inkább meríti erőt abból, hogy a fontos tárgyak jól mennek.

2017. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Leginkább a szüleim miatt aggódom.A hármasért is készítek,bár érdekes módon most a gimiben a kettesért nem szidták,csak mondták,hogy javítsam ki és hogy ők is rontottak egy picit annak idején.

Csak ugye ez már a második kettesem :/ Kicsit félek,hogy ezért kiabálni fognak,meg eléggé szégyellem magam miatta.

De igyekszem kijavítani! :)

2017. okt. 6. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!