Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor ajánlott eldönteni hogy...

Mikor ajánlott eldönteni hogy mit dolgozzák?

Figyelt kérdés
Lyukas órán az egyik tanár megkérdezte hogy mit szeretnénk dolgozni. A legtöbb osztálytársamnak már volt elképzelése, legalább a területről, viszont nekem még elképzelésem sincs.13 éves vagyok, ilyenkor már kéne lennie az valamilyen elképzelésnek? Nincs még egy ilyen komoly döntéshez egy kicsit korán? Ti milyen idős korotokban döntöttetek hogy milyen irányban szeretnétek továbbtanulni?

2017. okt. 6. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

No figyu: Én 14 éves vagyok,szóval nem sokkal idősebb nálad. 14 év alatt 1000 foglalkozást mondtam ami szeretnék lenni. Vannak akik el tudják ezt dönteni nagyon korán,vannak akik még nem.

Akkor döntöd el amikor szeretnéd,de ha közeleg a felvételi,akkor egy olyan tagozatot kell választanod, ami érdekel,és el tudnád képzeni,hogy azon tanulj tovább. Aztán jön az egyetem/főiskola,na ott már döntened kell,hol tanulj tovább,milyen szakon. Ott már el kell döntened,hogy mi akarsz lenni.

Azért kérdezik meg a gyerekektől,mert azok sablonosan gondolkoznak,és csak alap foglalkozásokat tudnak mondani. Az,hogy te nem tudtál választ adni,az számomra azt mutatja,hogy okosabb vagy az átlagnál,mert ilyen dolgokba bele gondolsz. Ehhez persze a tanárok nincsenek hozzászokva a te korosztályodban.


De mint mondtam 14 vagyok,biztos van nálam tapasztaltabb ember,aki erről bővebben,vagy jobban be tudna számolni. :D

2017. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!