Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagyon nem megy a matek...

Ha nagyon nem megy a matek érdemes turizmus-vendéglátásra mennem?

Figyelt kérdés

Ugy tudom ott nagyon kemény a matek es a gazdaságtan.

Ha már a középiskoléban is gondjaim vannak vele, érdemes egyálltalán belekezdeni?


2017. okt. 8. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem magát a szakot is kerüld el. Nem piacképes, ezzel elmehetsz diplomás titkárnak / titkárnőnek és ennyi.
2017. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Turizmus-vendéglátáson nagyon kemény a matek? Viccnek is szar volt.
2017. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

"ott nagyon kemény a matek" :DDDDDD ja, olyan kemény, mint kommunikáción vagy szabadbölcsészeten


nem megsértve bárkit is, de a turizmus-vendéglátás azoknak a szakja általában, akiknek nem csak a matek megy nehezen :D legtöbb ismerősöm, aki középiskolán valahogy végigbukdácsolt, majd szerzett egy szín kettes-hármas érettségit, az ment ilyen KVIK-re s társaira

kicsit olyan "legyen valami diploma", de a végén kevesen tudnak jól elhelyezkedni a szakmában (ehhez általában ismeretség, ismerős kell)


nem eltántorítani akarnak, mert van ismerősöm, akinek nagyon bejött, de abból egyiknek azért, mert így apja (már 20 éve működő) éttermét vehette át

2017. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Turizmuson nagyon kemény a matek ?? Kapasbol vagy 30 szakot feltudnek sorolni amin nehezebb a matek, a turizmusban a matek kb óvodás szintű.


Igen, turizmusra rendszerint azok mennek akik nem jók semmiben és csak " kell egy diploma " jár a fejükben. Ha nincsenek ismerőseid akkor nagyot koppanhatsz a végén. Tudtad hogy ilyen szakon egyes órák olyan alap dolgokról szólnak h h kell osszehajtani egy szalvétát vagy h h kell szépen mosolyogni ? Ne hidd el h ezzel valamire vinni fogod.

2017. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem , de ha etteremben valami vezető beosztást szeretnék egyszer ,akkor mit végezzek ha nem ezt?

Persze nem rögtön de az előrébb jutáshoz diploma is kell

2017. okt. 8. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Egy étteremben nem azért leszek vezető beosztásban, mert egy ilyen drága WC papírral rohangálsz. Én 3 hónap után hagytam ott, mert rájöttem, hogy ezzel tényleg nem megyek semmire. Közben kérdezgettem cégeket is, hogy nekik mit jelent ez, hogy "Turizmus vendéglátás" ha egy munkakeresőnél meglátják, mint végzettség.. Inkább nem írom le a válaszokat :D Lehet régen még ért is valamit, amikor nem minden második embernek volt ilyen papírja, de manapság egy ilyen szak már pénz és idő pocsékolás.
2017. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen vezető beosztadokhoz ilyen területén kapcsolatok kellenek.
2017. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!