Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem szexszista...

Csak szerintem szexszista Nagy bandó András te és én c. Verse (szövege lent)?

Figyelt kérdés

Csak szerintem felháborító hogy ilyet raknak egy könyvbe és 13 éves gyerekeket erre nevelnek


Te mosod a függönyt,

és én húzom széjjel,

Te vasalsz lepedőt,

és én gyűröm éjjel.

Te főzöl ebédet,

és én várom a jót,

Te szólítsz asztalhoz,

és én szórom a sót.

Te fogsz mosogatni,

én pediglen nézlek,

Te kéred, hogy ,,Segíts!”

Én mondom: ,,De kérlek!”

Te mosod ruháim,

én veszem föl tisztán,

Te törölgetsz nálam,

s én megjövök aztán.

Te beszélsz énhozzám,

én szárnyalok máshol,

Te értesz meg engem,

én téged majd máskor.



2017. okt. 10. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Csak.
2017. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A könyvbe ez a kép volt; www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=419IMG_20171010_185939.jpg
2017. okt. 10. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ennél a retardált kis versnél jóval rosszabb dolgok is vannak a mai fideszes tankönyvekben. Ha ez tényleg benne van egy tankönyvben (a link amit küldtél nem jó) az elég szégyen, de ez van, ilyen országban élünk...
2017. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
76%

Jó az a link, csak mögé köll írni a .jpg-t :)

[link]

Nagy Bandót amúgy kedvelem, s gyanítom, hogy a cél nem az volt, hogy erre neveljék a gyereket, hanem reményeim szerint épp az ellenkezője, de a mai világban már a fenyő se nem tudja. Az biztos, hogy én sem tenném bele tankönyvbe eme 'gyöngyszemet' :)

2017. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Szexszista biztos nem, legfeljebb szexista. Amúgy de, szerintem az, de őszintén, nem egy ilyen kis középkategóriás versen fogok fennakadni, és szerintem más sem (legfeljebb az extrém, over-the-top feministák).
2017. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szerintem az a felháborító, hogy egyesek azt hiszik, hogy ami nyomtatva van, az egy az egyben, száz százalékosan, minden esetben megegyezik az író véleményével.


Megpróbálom megmagyarázni: ahogy József Attilától a Tiszta szívvel, úgy valószínűleg ez a vers is a helyzetdal egy formája. A költő nem a saját érzelmeit/gondolatait/véleményét írja le, hanem beleképzeli magát valaki más helyzetébe. József Attila a nyomorgó, gyilkosságra készülő ember helyzetébe, Nagy Bandó pedig a lusta, arrogáns férfi helyzetébe.


Engem nagyon kiakaszt, amikor ennyire képtelenek egyesek szöveget értelmezni. Vagy szerinted Petőfi is egy rablógyilkos, csak mert egy versében ezt írta:

"Ki vagyok én? nem mondom meg;

Ha megmondom: rám ismernek.

Pedig ha rám ismernének?

Legalább is felkötnének."

2017. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!