Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterszakos egyetemisták!...

Mesterszakos egyetemisták! Otton laktok még? Ha nem, hány évesen költöztetek külön a szülőktől?

Figyelt kérdés
Nekem van még 2 évem alapképzésen, de nagyon hajt már a vágy hogy önállóan éljek, persze amíg nincs állásom és diplomám csak a szüleim pénzén tudnék, amire nem nagyon telne és nem is akarok. Aki alapképzés után folytatja az egyetemet, hogy oldja meg a pénzkeresést is közben, ha a legtöbb órára be kell járni?

2017. okt. 13. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én BSc másodévében kezdtem el gyakornokként egy cégnél, akkor még koliban laktam, így a saját fenttartásomra elég volt az az összeg. Aztán félállásban jó ideig ott voltam (több mint 2 évig), egészen mesterképzés 1. félév végéig. Ekkor költöztem ki albérletbe, utána átmentem egy másik céghez szintén "félállásba" (ami nem egészen fél, ilyen havi 120 óra körüli, néha több).


Igazából csak időbeosztás kérdése minden. Hétköznapi bulikról egyértelműen le kellett mondanom. Plusz jól kell szelektálni, hogy mikor milyen órára megy be az ember (nem csak ráhagyni, hogy "na ezt skippelem és majd lesz valami vizsgaidőszakban"). Eleinte nyilván húzós volt, de tényleg csak hozzá kell szokni.

2017. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a BSc után rögtön mentem MSc-re. Mindkettőt nappalin csináltam. Ekkor még édesanyámmal éltem, és az MSc utolsó (4.) féléve előtti nyáron vettünk egy lakást a párommal. Én már a BSc vége fele is dolgoztam a szakmámban, kezdetben félállásban, majd mikor már nem volt olyan sok órám, akkor főállásban. Az MSc alatt szinte minden szaktársam dolgozott főállásban, pedig nappalisok voltunk. Igaz mindenkinél jellemző volt a késő délutáni/éjszakai, illetve hétvégi munka, de ezt túl kellett élni.
2017. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a mestert levelező mellett csinálom, dolgozom de ugyanúgy otthon lakom.
2017. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
BSc-t nappalin az MSc-t levelezőn munka mellett most kezdtem. Azért lakom otthon, mert sok a tandíj, havi szinten annyit kell félrerakjak amennyi egy kicsit kevesebb, mint egy albérlet lenne, így két hetente ingázom vagy a kèpzés helyén lévő kollégiumban alszom.
2017. okt. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én otthon lakom még,most kezdtem a mestert.Dolgozni sajnos nem tudok,olyan az órarendem.
2017. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!