Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szeretnék autistákkal,...

Ha szeretnék autistákkal, Down-kórosokkal foglalkozni (nem feltétlenül gyerekekkel) ahhoz mit kell elvégezni, ill. hol lehet ilyen munkát találni?

Figyelt kérdés
autista, down-kóros

#autizmus #Down-kórosok
2017. okt. 14. 20:33
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%
Gyógypedagógia, konduktor, illetve autistákra specializált pszichológusok is vannak. A gyógypedagógus az ha jól tudom fősuli vagy alapképzés, a konduktort azt nem tudom.
2017. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógia alapszakot tudod elvégezni (amennyiben fejlesztéssel szeretnél foglalkozni) amire különböző egyetemeken van lehetőséged:


Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

Kaposvári Egyetem Pedagógiai Kar

Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar

Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar


Az ELTE-n (én oda jàrok, csak arról tudok beszélni) választhatod az autizmus spektrum pedagógiáját és az értelmileg akadályozottak pesagógiáját szakirányként, ezekkel foglalkozhatsz aztán később autista és Down-szindrómás emberekkel.

Gyógypedagógusból hiány van, ezért sok a munkalehetőség. Dolgozhatsz korai fejlesztőben (ehhez azt hiszem kell továbbképzés), vagy speciális iskolákban, óvodákban, lakóotthonokban, foglalkoztatási centrumokban.


Amennyiben nem szeretnél fejleszteni, csak mondjuk segítenél a napi teendőkben egy lakóotthonban, akkor szerintem egy ápolói szak elvégzése is elég, de ebben már nem vagyok biztos.


#1: a konduktor 99%-ban mozgássérültekkel foglalkozik, nem pedig autistákkal vagy Down-szindrómásokkal.

2017. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!