Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni tanulni, ezenfelül előrelátni, hogy adott anyagmennyiséget mennyi időbe telik megtanulnom?

Figyelt kérdés
Kiestem a középiskolából pár éve. Nem olyan régen visszatértem magántanulóként elvégezni azt. Lehetőleg minél hamarabb szeretném letudni, azonban képtelen vagyok tanulni, és a szűkös határidőbe nem tudom belekalkulálni, hogy minden tételt kidolgozzak és megtanuljak annyira, hogy átmenjek. Ehhez kérnék gyakorlati tanácsokat, hogyan csináljam, milyen módszerrel.

2017. okt. 17. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha eleve nem vagy hajlandó rászánni időt, hanem minél hamarabb akarod letudni, úgy nem fog menni. Korábban is azért estél ki, mert nem szántál időt rá (hogy rendszeresen tanulj, házit írj, figyelj az órákon, stb.).


De ha egyedül képtelen vagy tanulni, akkor jobb lenne, ha nem magántanuló lennél, hanem a tanárokra hallgathatnál, akik diktálnák a tempót, hogy mit mikorra, hogyan kell/érdemes megtanulni, megírni, megcsinálni.


Mitől szűkös a határidő? Aki magántanuló, az csak hónapok múlva vizsgázik. Már most kezdd el kidolgozni a tételeket, ne az utolsó pillanatban, akkor lesz idő bőven nem csak arra, hogy kidolgozd, hanem arra is, hogy megtanuld.

2017. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem már ne erőltesd. Menj el dolgozni. Csomó hejre keresnek embert
2017. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!