Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy szakdolgozat?

Milyen egy szakdolgozat?

Figyelt kérdés
Szoktam látni ismerődeimnél, másoknál, hogy segítséget kérnek a szakdogájukhoz, úgy, hogy tesztet kell kitöltenünk. Ők állítják össze a kérdéseket? Egy kérdésről mennyit kell írniuk? Hány oldalas egy szakdoga? Valaki részletesen lenne szíves leírná a menetét? Még nem kell írnom csak kíváncsi vagyok rá :)

2017. okt. 19. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos a legtöbb szakdoga két részből áll, a szakirodalmi és a kutatási részből. A kérdőívet ők készítik, és a kutatási részt ebből építik fel, kiértékelik, és diagramok segítségével, döntik el, hogy a szakdolgozatban feltett hipotéziseik megdőltek-e vagy megállták a helyüket.
2017. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

enyémben spec nem volt kérdőív

mert a logisztikai rendszer áttervezéséhez nem kellett kérdezgetnem :D szóval ez szaktól és szakdolgozattól függ


BSc-n olyan 45 oldal körül várnak el, de ezt is egyeteme válogatja tudtommal

2017. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szak és egyetem függő, hogy milyen. Én egy informatika szakon vagyok, BSc-set szoftverfejlesztésből írtam (most az MSc-s diplomamunkát is), így annak a fele egy szoftver (amit nyilván a hallgatónak kell fejlesztenie), aminek a tervezése-működése-tesztelése-stb van leírva magában a szakdolgozatban/diplomamunkában.
2017. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök BSc-n egy tervezési feladat volt a szakdogám, szóval nekem se volt kérdőív, helyette viszont volt egy csomó számítás meg egy köteg rajz.
2017. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ahogy az első válaszoló írta, általában a szakdolgozat szakirodalmi és kutatási részből áll. Ha kérdőíves kutatást csinálsz, akkor neked kell megszerkeszteni a kérdőívet, amilyen adatra kíváncsi vagy, ahhoz kapcsolódó kérdéseket teszel fel a kitöltőknek. A szakdolgozat terjedelmét minden egyetem külön szabja meg a hallgatók számára. Nálunk alapszakon 65ezer karaktert kellett, mesterszakon min. 75ezer karaktert kellett írni.

A szakdolgozat készítésének menete: Keresel egy számodra szimpatikus konzulenst, akivel úgy gondolod, hogy jól tudsz dolgozni, és egy jó témát. Bevezetés, problémafelvetés, kutatás célja után a témával kapcsolatos szakirodalmakat keresel. Ezután a kutatásod hipotéziseit, azaz feltevéseit kell megállapítanod, majd jöhet a kutatás. A kutatás után megnézed, hogy a hipotéziseid beigazolódtak-e, elemzed az eredményeket, végül leírod a saját következtetéseidet, javaslataidat.

De a szakdolgozatod nem csak kutatásos lehet, hanem leíró is és egyéb. Ez attól is függ, hogy milyen szakon tanulsz. Érdemes megnézni előző hallgatók szakdogáit (nálunka könyvtárban lehet online is), hogy legyen elképzelésed.

2017. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!