Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen rafináltak a...

Miért ilyen rafináltak a ponthatároknál? Pl. A villamosmérnökire nem kell emelt, de ugye emelt érettségi nélkül nem érem el a 360 pontot, hiába írnám meg 90%-ra a két középszintűt.

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Most komolyan a villamosmérnökivel példálózol, mikor egy összeadás és szorzás kombináció nem megy? :D


Duplázással: (90+90)*2= 360


Emellett a mai világban egy középfokú nyelvvizsga vagy emelt(ami nagyon erősen ajánlott ha már a villamosmérnöki a cél), pl: matek

Emelt matek 70%

Mellé valami könnyű 90%-os(pl. infó)

Úgy már, 370, de egy 95% körüli infó sem nehéz vagy egy 80% körüli matek.

2017. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Hol olvastad ezt a baromságot? Villamosmérnökire 280 a ponthatár...
2017. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

én emelt nélkül szereztem anno 383 pontot

duplázás + B2 nyelvvizsga

2017. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
De kaphatsz pluszpontot nyelvvizsga, versenyeredmény vagy szociális helyzet miatt is. Amúgy duplázással 2 90%-os középszintű eredménnyel pont eléred. Vagy ha a többi tárgyból is megvan 90% körül meg a jegyeid is jók úgy is összejön a 360 még. Nem igazán értem ebben mi a rafinált, mivel emelt nélkül is megoldható a 360 pont. Nyilván könnyebb, ha min 45%-ra teljesítesz egy emeltet és kapsz +50 pontot, de nem csak így lehet.
2017. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy leírták emelt nélkül is lehet, 360 pont nem olyan sok. Nekem minden többletpont nélkül (se emelt, se nyelvvizsga) volt 382 pontom.
2017. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Iszonyú rafinált, hogy a jelentkezők közül 360 pontja volt az utolsó embernek a pontok szerinti rangsorban, akit fel tudtak venni, és hogy ezt egyszerűbb úgy teljesíteni, ha van egy emelted, miközben az egyetem nem is kéri. :D Egyébként nem értem ezt az irtózást az emeltektől, aki egyetemre akar járni, az simán kirázza a kisujjából, és ezt nem azért mondom, mert valami negyvenes csávó vagyok, akinek gőze sincs erről az egészről és csak ugatni tudok, tavaly csináltam kettőt is. Nagyobb a füstje, mint a lángja. Ha tanulsz rá, simán nyolcvan felett lehetsz akármelyik tárgyból, és aránytalanul túlpontozzák a felvételi rendszerben.
2017. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emelt info gyakorlatilag ugyanaz, mint a titkárnős közép, csak picit megfűszerezve, na meg programozás... na de kérem az villanyon is lesz :D ha nagyon nem erőlteted meg magad, előveszed a C# -t és pár hét alatt érettségi szinten is vagy :) matekból meg választhatsz, hogy most tanulod meg a deriválás/integrálás alapjait az emelt érettségire, vagy majd ősszel zúdítják ötödannyi idő alatt a nyakadba :)
2018. febr. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!