Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lesz a felvételi?

Milyen lesz a felvételi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy nyolcadikos lány vagyok, aki nagyon rástresszelt a felvételire. A Szent László magyar-olasz szakára szeretnék bekerülni. Eddig végig kitűnő voltam (5. 6. 7.év vége)viszont szerintem ezt a félévet nem fogom tudni kihozni kitűnőre. Járok előkészítőre, magyarra és matekra, mindkettő az iskolámban van.Az lenne a kérdésem, hogy aki már felvételizett, leírná az élményét, illetve hogy milyen volt?
2017. okt. 22. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Én is 8.- os vagyok.A kitűnő nem jelent semmit.Én is az voltam mindig.Az a lényeg mennyit îrsz.6.-ban felvételiztem 6 osztályos gimibe,nem sikerült,pedig jártam előkészîtőre a Pitagoraszba fél évet.Még szóbelire sem hîvtak be.Akkor nem volt mit veszîtenem,de most igen.Nyár óta járok matekra magántanárhoz.Én csak ebben hiszek,amúgy én is a Szent László emelt angolját,term.tud.szakát néztem ki.Néztem az olaszt is.
2017. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én már egyetemista vagyok. :) Annyi az egész lényege, hogy sokat gyakorold a feladatlapokat és átnézd a típusfeladatokat. Nagyjából olyan írásbelit fogsz írni (pontszámra), amilyenek az utolsó hetek próbafeladatsorai. Érdemes mindennek utána járni, amit elrontasz, hogy mi volt a baj, és azt az anyagrészt átismételni.


A kitűnő valóban nem mindig jelent valamit, én például közel sem voltam az, mégis felvettek egy nagyon jó gimibe, mert jó lett a felvételim. Én is nagyon görcsöltem előtte meg úgy éreztem, hogy esélyem se lesz, de utólag kiderült, hogy elég sima liba volt. Ami fontos szerintem, hogy az előkészítők mellett sok saját energiát is befektess, tehát ne hidd azt, hogy csak ennyivel el lesz intézve a készülés, a legkomolyabb munka mindig egyénileg történik.

2017. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!