Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy menjen a...

Mit csináljak, hogy menjen a tanulás?

Figyelt kérdés

Sosem ment, nem tudtam azt megcsinálni, hogy na akkor most én leülök reggel 8-kor és 16 óráig nyomom.

Se általános, se középiskolában. Most meg az egyetemen se.

Már 7-kor kelek tanulni, ennek az eredménye az, hogy 5 percenként elalszok a füzet felett vagy félálomban mondom.

Ma őszi szünet van, megint 7 körül már ébredtem, de inkább fetrengtem az ágyban még 8 óráig, ennek az lett az eredménye, hogy visszatértem a középiskolás szokásaimhoz, vagyis, hogy délutánra összeszedem magam, majd este elkezdem és kampányszerűen letolom az egészet.

Csak itt már ez nem működik, mert ha így állok neki, akkor hajnalig tart, azt meg már nem bírom.

Állandóan fáradt vagyok, legszívesebben 9-10 órát aludnék, megnézném a legjobb sorozatokat, filmeznék, kimennék bringázni, elmennék egy csajhoz, tehát minden, csak nem tanulás.

Leülök a füzettel és mindenen merengek, csak az anyagon nem. Így el tudok tölteni órákat. Nem az van, hogy nem érdekel, meg, hogy utálnám. Sőt érdekel. Csak van egy olyan hülyeségem, hogy ami kötelező és számonkérés van belőle és nem lehet megjegyezni szimplán hallás útján vagy interaktív módon, az nem köt le.

Középiskolában ráadásul mindig azt csináltam, hogy nagyjából megtanultam hét közben, majd péntek, szombat semmi és vasárnap az egészet.

Egyszerűen leülök,ülhetek felette egy napot, mindig estére szánom rá magam, hogy most kéne valamit csinálni tényleg.



2017. okt. 27. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy... őszi szünet, meg tanulhatsz.

Nekem 2 hetente vannak 20 órás házijaim... amellé tanulj. Ha még lenne is kedvem tanulni amikor 6-8 kor hazaérek már semmi, aztán ott a hétvége ott elmegy 2x 10 óra a házira és semmit se, tanultam.


Szóval te csak még örülj hogy neked van szünet, meg fetrengsz :D

2017. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem.

Valahogy megoldjuk. Most csak 51 tételem van.

2017. okt. 27. 22:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mit tanulsz? Ha jól sejtem, akkor valami műszaki dolog.
2017. okt. 27. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, de már szerintem nem sokáig szerintem. Nem igazán bírom, vagy ezt a helyet vagy a szakot.
2017. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor egyetemre jártam, beosztottam a tételeket,hogy mennyit fogok egy nap megtanulni. Ha sikerült jutalmaztam magam: egy jó film,vagy bármi amit szeretnék. Ha nem,bántott,másnap pótoltam. Milyen jó érzés volt,hogy sikerült. Ne engedd,hogy merengj. Hangosan járkáltam,mondtam az anyagot.Rövid vázlatkészítés is segített, ahogy leírtam a főbb pontokat megmaradtak az agyamba.A nem üllő tételekkel kezdtem, mindennap becserkésztem ilyeneket.Ezek nagyobb koncentrációt igényelnek.
2017. nov. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1: Sajnálom, hogy ilyen nehéz.

#2: Köszönöm, azóta már megint normálisan sikerül haladni.

2017. nov. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!