Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes kertésznek, kertészmér...

Érdemes kertésznek, kertészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Sokat kell hozzá tanulni? Nehéz?

Mi a különbség a kettő között?

Milyenek a fizetések?

Hol lehet vele elhelyezkedni?

Felvételi kell hozzá vagy érettségi?

Már rég kiestem az oktatásból :-(



2017. okt. 31. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan nehéz, a fizetés elég gyatra, elhelyezkedés szintén, szóval nem érdemes.
2017. nov. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

a kertesz es a kerteszmernok kulonbozo


kertesznek erdemes menni

kozmetikusom baratja kertesz, egy hivas kiskerttel is minimum 5000ft + kiszallasi dij

sokan alkalmazzak mert nincs funyirojuk (ami egy 200-300e forintos tetel) de foldszinti lakasban laknak vagy kisebb/nagyobb kertes hazban es nincs a kert gondozasara ido


kerteszmernok a baratnom

nagyon jo eredmenyekkel vegezte el az egyetemet pedig nem volt jo tanulo gimiben

ebbol kiindulva nem lehet olyan nehez

elhelyezkedni vele en ugy gondolom nem nehez ha van mellette valami egyeb kepesitesed is amit jol tudsz kombinalni vele (kozgazdasz)

2017. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szakmat keresel, amit konnyu megtanulni, aztan pedig rengeteg allasajanlatod lesz es jo fizetesed, akkor a kerteszmernok nem a legjobb valasztas, de ilyen szakma nem is letezik.


Nem nehez megtanulni, ha tudsz tanulni, de ha nem kettesekkel akarsz vegig bukdacsolni, akkor izzasztoak a vizsgaidoszakok. Kerteszmernok egyetemen lehetsz, kertesz pedig OKJ kepzesen.


Nagyon jol fizeto allasod lehet, ha tanulsz es aztan kemenyen dolgozol mondjuk egy sajat vallalkozason, vagy ha minimum 5 evig tanulsz, elvegzed a novenyorvos MSC-t pl, vagy meg tovabb tanulsz es a doktori megszerzese utan jol meno kutato cegnel helyezkedsz el. Ehhez jo angoltudas kell, mellette nem art, ha olyan kutatasokat es szakdolgozatokat, publikaciokat csinalsz, ami erdekli is a nagyobb novenyvedoszer gyartokat. Mert doktorival is kereshetsz nagyon keves penzt. De mindenfele iskola nelkul is kereshetsz milliokat.


A fizetesek? A Fokertnel kapalo munkasnak gondolom keves (de szerintem ehhez nem kell diploma), egy egyetemi tanarnak talan tobb, egy jol meno vallalkozonak vagy egy komolyabb kutato cegnel levo alkalmazottnak pedig akar tobb millio. Utobbi eleresehez sok evnyi tanulas es kemeny munka kell.


Vagy kevesebb tanulassal el lehet menni az OBI kerteszeti reszlegere dolgozni, majd megmagyarazni, hogy nem eri meg kerteszmernoknek tanulni.


Amugy alkalmazottkent csak akkor fogsz JO munkat talalni, ha kiemelkedoek a kepessegeid, amit sok tanulassal el lehet erni, de szerintem te most nem erre vagy kivancsi, szoval nem eri meg.

2017. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2.: Kertgondozassal sokan foglalkoznak, de tenyleg jol lehet vele keresni, ha ugyes az ember.


Egy elektromos funyirot mar 15ezeret lehet venni, benzineset 50ezertol. Persze tarolni is kell.


Aztan azert, mert a baratnod viszonylag konnyen elvegezte az egyetemet, az nem jelenti azt, hogy viszonylag konnyu is vele elhelyezkedni. De kivanom, hogy sikeruljon neki.

2017. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ami egyetem az nehéz és könnyű nem lehet.

Én gimiben voltam 2-es !


Mit dolgozik egy kertészmérnök és mit csinál egy kertész?

Mi a munkája.Bemegy dolgozni és.....

2017. nov. 8. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!