Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok legjobban felkész...

Hogyan tudok legjobban felkészülni az angol OKTV-re?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és jelentkeztem angolból OKTV-re. Gondoltam vesztenivalóm nincs, de ha már indulok akkor szeretném a legjobbat kihozni magamból.

Angolul szoktam sorozatot/filmet nézni, meg amit könyvet sokszor olvastam már magyarul azt angolul olvasom. Egy kicsit talán a nyelvtant és a szókincsemet kéne fejleszteni. Tudtok ehhez mondani valami tippet? Bármi lehet (könyv, tankönyv, feladat, film, bármi). Esetleg aki továbbjutott a 2. fordulóba tudna nekem tanácsot adni?

17/L


2017. nov. 1. 17:58
 1/6 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseriteni de ne almodj nagy szereplesrol. Olyannak van eselye aki kint elt vagy kettannyelvube jar. CPE nyelvvizsga a minimum kb a tovabbjutasrol. Minden temaban otthon kell lenni, kivalo szokincs es nyelvismerettel. Egyebkent ha filmezel akkor angol szinkronnal feliratok nelkul, olvass barmilyen felnotteknek szant konyvet amit nem ismersz, illetve neten cikkeket, The Guardian, BBC, Independent stb.
2017. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szabopatrik válasza:
A szókincsfejlesztésnek egy bizonyos szinten túl már toronymagasan az a legjobb módja, amit egyébként is csinálsz: filmnézés és olvasás. És ha fejedbe veszed, hogy elindulsz OKTV-n, ráadásul komolyan akarod venni, és nem csak azért indulsz, mert az angoltanár ötöst ígért érte, akkor valószínűleg már túl vagy ezen a bizonyos szinten. Szóval ezt kapcsold magasabb fokozatra: olvass el kéthetente egy könyvet, különböző témákban, és fejezetenként állj meg, hogy utánanézz az ismeretlen szavaknak.
2017. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Középfokú nyelvvizsgád már van?
2017. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Danamanoo válasza:
Tavaly középfokú és felsőfokú szint között voltam tizenegyedikben. 47%-ot írtam, ha jól emlékszem. Ez nem tudom mennyire ad reális képet a tudásomról, szakítás, 7 tanóra előtte, egy bőgve kirohanás felelés közben és egy migrén is hozzájárult ehhez a gyászos teljesítményhez, szóval, hogyha ilyesmi szinten vagy valószínűleg jobbra számíts. Idén amiket próbának csináltam, 85 százalék körüliek, de ilyesmivel is nagy valószínűséggel esélytelen tovább jutmi. Felkészülés szempontjából azt javaslom, hogy csináld meg az OKTV- webldalon az előző oktv-ket, 13 évnyi van fent. Ha sorozat nézéssel akarsz szókincset fejleszteni, akkor olyat nézz, aminek nehéz a nyelvezete, abból tanulsz is, ha becsületesen rákeresel minden szóra amit nem ismersz. Ha már ott vagy, akkor figyelj arra, hogy a nevedet csupa nagybetűvel kell ráírni, én tavaly elrontottam és emiatt stresszeltem rá leginkább. Használd ki a teljes időt, ne kapkodj el semmit, nagyon alaposan nézd meg, hogy a válaszlapra jól írod-e le amit leírsz, mert azon nem fogadják el a javítást, ha valamit elrontasz rajta. Mindenképp nézz rá pár régebbi oktv-re, hogy a feladat típusokkal tisztában légy. Meg egyáltalán ne stresszelj, fogd fel úgy, mint egy gyakorlást és próbáld élvezni. :)
2017. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Danamanoo válasza:
Előző vagyok, azt lefelejtettem, hogy semmiképp ne menj be tanórákra előtte, ha nem akarsz hullafáradt lenni már az első fél óra után.
2017. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1/5, aki kint élt eleve nem indulhat, kizáró ok, és az is ha egyik szülő anyanyelvi. A kéttanosok és nem kéttanosok külön kategóriában versenyeznek, tehát nem kell tartani az egyenlőtlen esélyektől!
2018. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!