Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulóként külföldön?...

Magántanulóként külföldön? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy néz ki hogy kb két hónap mulva külföldre költözünk, és fogalmam sincs hogy hogy fogom folytatni a tanulmányaimat. 10-es vagyok, külföldi egyetemre szeretnék majd menni, viszont jó lenne ha meglenne a magyar érettségim is, Német nyelvterületre költözünk, és én nagyon rosszul beszélek németül, szóval nem hiszem hogy a külföldi középsuli menne ha német. Angolul jó lenne, azt meg tudnám csinálni. Viszont nem tudnék két hónap alatt megtanulni úgy németül, hogy megálljam a helyem a gimiben. Nem tudom hogy magántanulóként külföldön hogy tudnék magántanárhoz járni, és azt sem tudom hogy ez az egész magántanuló dolog hogy működik, azon kívűl hogy félévi és évvégi vizsga van, de azt nem tudom hogy megadják e az anyagot, vagy tanuljam meg az egész könyvet fejből vagy mivan. Esetleg valakinek ilyen féle tapasztalata hogy külföldről végezte el a magyar sulit?

2017. nov. 5. 21:13
 1/1 anonim válasza:
Először is kérd el az összes tanárodtól az email címét vagy Facebookon jelöld be. Ahogy én tapasztaltam tanárfüggő hogy adnak-e anyagot vagy nem de mindenképpen akivel lehet még kiköltözés előtt beszéld meg hogy akkor küldi e az anyagot vagy magadtól kell megtanulni. Általában azok a tanárok akik ilyen leszarom típusok azok megmondják kb meddig tanuld meg. De én inkább levelezőt ajánlanék pesten van néhány suli külön olyanoknak mint mi. De ha nem akarsz otthon menni egyetemre akkor nem nagyon erőltetném a dolgot mert ha megvan a diploma akkor lefordíttatod hivatalosan és mehetsz is haza. Sok szerencsét!
2017. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!