Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan lelkigondozói,...

Tudtok olyan lelkigondozói, mentálhigiéniás vagy ilyesmi képzést, amire mérnökként el lehet menni?

Figyelt kérdés
Tehát nem kell orvosi, pszichológusi, teológus stb. papírral rendelkezni. Akár külföldön, akár Magyarországon.
2017. nov. 7. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

De mégis pontosan mit szeretnél elérni vele, mi a célod?


Van sokféle képzés, amihez nem kell alap pszichológus vagy eü végzettség, de elárulom, hogy ezek semmire sem jogosítanak fel, nem adnak kellő kompetenciát sem, illetve a valódi szakma is lenézi ezeket.

2017. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lelkigondozó szeretnék lenni, de nem szeretnék hozzá 5 évet egyetemre járni...
2017. nov. 8. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez nem így működik. Dicséretes, hogy segíteni akarsz másokon, de azt is észre kell venned, hogy ez hatalmas felelősséggel is jár. Nem elég meghallgatni az embereket és bólogatni, nem lehet osztogatni a te saját tanácsaidat - tisztában kell lenned, miben vagy kompetens és miben nem! Hiszen nem csak segíteni, de ártani is lehet, ha az ember nincs megfelelően kiképezve.
2017. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem kell buksisimiket osztogatni. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog, vannak pszichológus ismerőseim, édesapám pszichiáter, voltam már terápián életem során, tudom, hogy lehet ártani is. Nem nagy pofával indulok neki a dolognak, egyszerűen csak érdekel, hogy ismertek-e bármilyen képzést, hogy 30 évesen ne kelljen még 5 évig egyetemre járnom, hanem minnél hamarabb elkezdhessek ezen a téren dolgozni. Nem mellesleg a teológusok elmehetnek akár mentálhigiéniás képzésre, pedig a teológián nem sokat tanulnak ilyesmit, alig van egy kis lelkigondozás tanulás ott... 2 év mentálhigiéné tanulás után mégis dolgozhatnak főállásban így... sőt, sima teológus végzettséggel is lehetnek főállású lelkigondozók. Szóval tényleg nem kérem a buksisimijeidet, bármilyen jószándékú akartál lenni. Érzelmileg intelligens 30 éves ember vagyok, aki reméli, hogy egy pár éves képzéssel dolgozhatna inkább segítő szakmában, otthagyhatná a mérnök pályát egy szerinte értékesebbért.
2017. nov. 9. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy felismerted, hogy jó szándékkal írtam a kommentemet, bár örültem volna, ha emiatt valamivel korrektebb és szimpatikusabb választ írsz, nem ennyire kikelve magadból. De egyébként kezdhetted volna ezzel, hogy leírsz néhány ilyen körülményt és a motivációidat, hiszen erre is úgy kellett rákérdezni, a kérdésedből semmi sem derült ki. De én kérek elnézést.
2017. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javaslom az ATF életmódtanácsadó-lelkigondozó szakirányú továbbképzési szakát, ahol a mérnöki diplomádat beszámítják (de egy plusz félévet kell majd előtte csinálnod a különbözeti miatt), így összesen 3 féléves lesz a főiskolai képzés + 1 félév a diplomamunka készítés és államvizsga, tehát 2 év múlva lesz diplomád.
2018. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!