Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom megjegyezni az...

Pallagi ádám kérdése:

Nem tudom megjegyezni az anyagot iskolába miért van?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni mit csináljak, 9.-es vagyok es nemtudom miért témazáróra tanulok 1 hétig napi 1-2 orat és 1-es témazárót írok nemtudok mitcsinálni próbáltam így próbáltam úgy és ez minden tantárgyal így van kivéve a fizika meg az angol.....a németet nemtudom megjegyezni. A szüleim nem hiszik el pedig ezt nagyon őszintén mondom, hogy nem tudom megjegyezni. Nagyon régóta olyan vagyok nemtudom sokaig egyhelybe ülni és tanulni pedig kéne a napi 1,5 óra úgy ahogy megy de a 2 az már szenvedés.

5.óta puskázással sikerült 4 dolgozatot írni úgy, hogy mellé tanultam.

Tudnátok segíteni benne?



2017. nov. 7. 18:57
 1/6 anonim válasza:
100%
Miért az állatok kategóriába írod?
2017. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért írta ide, mert ez van legfelül, és ezt nézik meg legelőször.
2017. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megijedtem, hogy telleg oda írtam
2017. nov. 7. 19:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Wow télleg ott van pedig kiválasztottam az iskolát
2017. nov. 7. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Túlzottan ráfeszülsz, a feszkótól pl nem tudsz koncentrálni, már nem is figyelsz igazán arra, nem mélyedsz el abban, amit olvasol; egyik osztálytársam is anno produkciózott ilyeneket; hogy amikor tanult egy történelem- dolgozatra állítása szerint, na , akkor 1-est kapott, amikor nem tanult, akkor meg 3-ast. Én pl a szavakat úgy tanulnám, nekem az vált be, mondjuk én angolos voltam, hogy leírtam újra külön lapra a szótárfüzet szavait magyar jelentéssel együtt, és akkor arról a letisztult, rendezett papírról tanultam meg a szavakat; plusz amikor újra leírod, akkor is könnyebben rögzül. Hát hogy melyik névelő kell, ott pl talán használhatnád az intuíciódat, lehet, hogy bejön. De ne gondolkozz rajta, hanem amelyiket érzed, azt tedd elé, de egyébként igen, érdemes sokszor oda koncentrálva átolvasni őket; a német nyelvtant nem ismerem. Amúgy lehet, hogy túl sokat agyalsz, túl sokat stresszelsz, és ezek lefoglalják, leterhelik az agyadat; nekem pl volt olyan, én is agyalós vagyok, de én ha leültem tanulni, akkor én tudtam is amennyi tőlem telt, de volt amúgy, hogy mindent megtanultam és 2-est kaptam. Az a doga még a nem agyalós "szivacsos(mindent magába szív már az órán is-típusú)" agyúaknak is rosszul sikerült, meg volt még ezen kívül egy másik, amikor mindent tudtam, de 2-est kaptam. Nagyon rosszul esett akkor. Na, szóval azt kezdtem el, hogy aludni is úgy sikerült, amikor túl sokat aludtam, hogy kiürítettem az agyamat, lecsendesítettem az elmémet, kikapcsoltam a gondolataimat, hogy ne figyeljek, ne gondoljak semmire, szóval kvázi álomba meditáltam magam. Na és ez a kiürítés szerintem nem csak alvás előtt praktikus. Ja meg ez tudom , nem vigasztal, de nem feltétlenül a legfontosabb, leghasznosabb dolgokat tanítják. Ne görcsöljél, de amikor a könyv fölött görnyedsz, akkor tényleg figyelj oda, koncentrálj oda, legyél ott 100%-osan! És erre se koncentrálj, hogy koncentrálj, hanem kizárólag a tananyagra összpontosíts! Szóval legyen ott a figyelmed. Egyébként, nagyon célszerű, hogyha saját vázlatot írsz, amiben lehetőleg legyen benne minden fontos adat; és akkor már csak a vázlatot kell megtanulni, hogy lehámoztad róla a rizsát, mert úgy nem fog menni, ha újra-és újra elolvasod a tankönyvnek a teljes szövegét, viszont a tanárnak a vázlata sem feltétlenül lesz számodra teljesen megfelelő, szóval én ezért írnék, meg szokásom is volt, másik, saját vázlatot. De abból , amit elolvastam, és akkor a vázlatból már fogod tudni visszakötni is a dolgokat, mert emlékszel, mi volt abban a részben, amiről az a vázlatrész szól. Ne csak címszavak legyenek a vázlatodban, hanem azért legyenek benne összefüggések is, akár 1-2 mondat is lehet benne, te mindenképpen értsed a vázlatodat, szóval a vázlat olyan legyen, amiből teljesen visszamondható a lényeg. Utána csinálhatsz magadnak kisvizsgát is, mondjuk ezt pl földrajznál lehet, amikor annak a magolására kíváncsiak, hogy hol milyen éghajlat van , meg minek milyen a növénytakarója. Annál például tökéletesen beválik. És ha még nem megy elég királyul , akkor még foglalkozol vele kicsit. Ja és még a tiniagy is maximum 30-45 percig tud talán figyelni egy adott témakörre, amikor elfáradsz, elfárad az agyad, amikor úgy érzed, hogy több éppen akkor az agyadba már nem tud belemenni, akkor mindenképpen tartsál szünetet; és ezt ne időre tartsd, hogy "jajj, már megint eltelt egy óra, akkor szünet!" hanem amikor úgy érzed, hogy szükséges, mert az agyad már úgysem képes több információt befogadni, akkor mindenképpen, és ameddig nem érzed úgy, hogy képes lenne az agyad új infokat befogadni, addig nemigazán érdemes ugye nekiülni újra. Mert csak belefáradsz megin, és egyre fáradtabb- és fáradtabb leszel, és közben telik az idő úgy, hogy nem tanulsz, hanem úgy fölötte ülni időpocsékolás, és még időveszteség is, mert nem pihened ki magad, hanem csak még fáradtabb leszel, mert tovább nyüstölöd magad, szóval pont fordított hatást érsz el vele. Szóval szünet! Nagyon fontos. És ne várj el te se magadtól emberfelettit, van is, főleg mostanában gondolom, hogy mérlegelni kell, és az adott lehetőségek mérten mindenből kihozni a maximumot, tehát annyi várható számonkérés, hogy mérlegelni kell, hogy melyik a fontosabb; de valamennyit minden tantárgyból tudjál, szóval ne feszülj rá. Amúgy kezdésnek próbálhatod azt is, hogy lehet az a célod, hogy próbáld a kettest elérni, és akkor nem lesz rajtad annyi nyomás, annyi stressz. Szóval ne görcsölj rá, kezdésnek már egy kettes sem lenne rossz nálad az esetedben. Most lehet nálad az a lényeg, hogy "ne legyen egyes!". Amúgy én ugye mindig az ötösre törekedtem, de volt, hogy időm nem volt már fölkészülni teljesen mindenből, annyi volt a tanulnivaló, meg a tanárok is ha te mindent tudsz, akkor is bele tudnak kötni, és megmondják, hogy miért nem ötös. Én egyszer megtanultam a nyelvtant teljesen, 5-ösre, de gondoltam, hogy "ne legyenek illúzióim, 5-öst úgy se szoktam kapni, de a 4-es minimum meglesz, ezzel meg még amúgy pluszban tökre le is fogom nyűgözni a tanárt ezzel a dolgozattal", és még mikor beadtam, akkor is így voltam vele, és erre kiosztotta, és kettes. (Dolgozatoknál mindig figyeltem a helyesírásra, helyesírási versenyekre is jártam még régebben, csak pár éve nem teszek ki minden vesszőt, mert látom, hogy más se, de már régen nem járok iskolába. És tehát nem a helyesírás miatt volt Jó válaszokat is írtam be, és elegendő mennyiségű jó információt írtam a megfelelő helyekre, és kettest kaptam. Pedig nem volt rossz tanár egyébként, szóval gőzöm nincs, hogy mi történhetett ott. ) Szóval írj használható vázlatot, minden legyen benne, miközben tanulod, tarts szüneteket, amennyi szükséges, ne nyüstöld magad túl, mert ellenkező hatást érsz, el, és ne parázz rá! És hidd is el magadról, hogy menni fog, ez nagyon fontos!! Méltó vagy rá, hogy ne kapj egyest, vagy hogy akár 5-öst is kapsz, szóval menni fog, mert miért ne menne! Ne stresszelj, és akkor jó lesz!
2017. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszt megpróbálom!

Igazából a német nagyon nem értem és nem is szeretem ma pl 7 soros párb. fél órán keresztül tanultam és még mindig nem tudom rendesen. Egyesem nincs csak 1 a sok kettes a baj mert mostanába folyamatosan csak a kettes és a szüleim miatt görcsölök rá ennyire, hogy bizonyítsak mert nem hiszik el, hogy mindent megteszek(vagy is anyu de anyu befolyásolja aput)nagyon fájdalmas amikor nem bíznak bennem, valahol megértem de akkor is. Mindenesetre megpróbálom kihozni ezt csak az a baj én úgy vagyok vele minnél hamarabb letudom és mehetek ki ,,bütykölni", meg nagyon idegesítő és már "unalmas" is, hogy akármennyit tanulok 2

2017. nov. 7. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!