Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám legjobban szobatis...

Hogy tudnám legjobban szobatisztaságra nevelni a kutyámat, ha iskolába járok?

Figyelt kérdés
Első kutyám, 8 hetes, es bent tartanám, de nemtudom hogyan neveljem szobatisztaságra úgy hogy iskolában vagyok 7:30 tól kb 15 ig. A házban akarok egy helyet ahova végezheti a dolgát amíg haza nem érek, utána ki is tudom vinni.

2016. dec. 8. 18:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk december 20 án érkezik hozzám, utána 2 hétig otthon tudok vele lenni, az idő alatt lehet neki tanítani valamit?
2016. dec. 8. 18:18
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Az édeskevés idő. Az ilyen dolgokat alaposan át kell gondolni előre és ezért csak olyan helyre való kutya, ahol valaki a nevelési időszakban vele tud lenni 2-3 hónapot. Egyéb gondok is lesznek: mindent összerág és széttép, amihez hozzájuthat, nagy kárt csinál a lakásban (esetleg leszedi a tapétát stb.).
2016. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet :)
2016. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tudod,2-3 óránként leviszed sétálni. Ezt akkor amikor otthon vagy. Ha suliban vagy,keress egy biztonságos helyet a lakásban,ahol se szőnyeg,se értékes dolgok,se veszélyes dogok nincsenek. KeríTsd el neki azt a részt,tegyél be pokrócokat (azt lehet mosni) játékokat és egyéb felszereléseket,amivel elfoglalhatja magát.


Ha bepisilt,ilyenkor nem kell leszidni mert csak 2-3 óráig bírják,utána ki kell engedniük. Feltakarítasz utána (ha gondolod szülői segítséggel,de amúgy is vállaltad az állatot és vele a felelősséget is). Vidd le rendszeresen,csak akkor kapjon jutalmat ha kint végezte a dolgát.

2016. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Én úgy olvastam hogy 3 hónapos kortól lehet setaltatni. Ez igaz? Na meg ilyen hidegben is kivihetem?
2016. dec. 8. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2016. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es, ki tud otthon maradni a kutyájával hónapokat?

Vidd sétálni 2 óránként (éjszaka is ki kell vinni) amikor nem vagy otthon, tedd szobakennelbe egy könnyen takarítható helyiségbe. Arra figyelj, hogy fokozatosan hagyd majd magára, minden nap egy kicsivel több időt töltsön egyedül. Így tudatosul benne, hogy néha egyedül is kell lenni, de mindig visszamész hozzá.

2016. dec. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A miénk a nagy dolgát kezdettől fogva kint végezte de a pisilést is megtanulta hamar. Napközben 1x senki nem tud hazamenni és levinni amíg nagyon kölyök? Sajnos nem fog ennyit kibírni az első pár hónapban, tudni fogja hol kéne neki de nem tudja addig tartani. Sajnos a kutyák nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudnak rászokni egy helyre a házban ahol végezhetik a dolgukat.

Amíg minden oltása meg nincs nem találkozhat más kutyákkal meg figyleni kell fokozottan, hogy ne nyaljon össze semmit. De a ház elé pisilni leviheted. Én javasolnék egy kabátkát neki meg max 15-20 perces sétákat.

2016. dec. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!😊
2016. dec. 10. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!