Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emberek miért ilyen rosszak...

Az emberek miért ilyen rosszak földrajzból?

Figyelt kérdés

Alapvető dolgokkal nincsenek tisztában.

Pl.: Melyik kontinens Afrika vagy mutass rá a világtérképen Kínára stb.

Az olyan óriási tudást igénylő kérdéseket, mint hogy melyik országban van Düsseldorf már fel sem merem tenni.



Azt, hogy kémiát/fizikát hamar elfelejtik szerintem érthető, de hogy a hírekben, 2x4 évnyi töri + föci órán és a hétköznapi életben használt helyneveket ne tudják beazonosítani számomra hihetetlen. Már csak akaratodon kívül is meg kellene, hogy jegyezd.


Különben is, hogy lehet így kommunikálni?

Ha a..

Családommal Portugáliában nyaraltunk.

A pasim félig török.

A tanárom Szentpéterváron született.

És a bevándorlók legnagyobb számban Líbiából jönnek.

mondatokból te csak annyit tudsz dekódolni, hogy ezek az események feltehetőleg nem Magyarországon történnek.


#Englandismycity



2017. nov. 11. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érdekli őket. Engem érdekel, nagyjából hogy mi merre van, így azért hellyel közzel tisztában vagyok dolgokkal. Én is végigültem rengeteg kémia stb órát, de az agyam kiszanálta mert nem volt számomra fontos információ. Egy átlag beszélgetés sem arról szól hogy " te, mutasd már meg Perut a térképen ". De akinek számít hogy művelt legyen, vagy legalább tájékozott, az tudja, és nem mond ilyeneket hogy England is my city :D
2017. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az emberek sajnos ilyenek, és nem csak a földrajz esetében. A többség (tisztelet a kivètelnek!) rettentő műveletlen, ha nem az ő szakterületéről/szakmájáról/hobbijáról van szó, a legalapvetőbb dolgokkal sincsenek tisztában. Kérdezd csak meg őket, ki írta a Háború és békét, hogy miről szól az Édes Anna, hogy mi az evolúcióelmélet lényege, hogy kell a kamatot kiszámítani, ki volt Arisztotelész, mit mondott Marx az osztályharcról, mi az a liberalizmus, miért tört ki az első világháború, mire jó a lépünk, vagy épp miért zöld a fű...

És persze mindenkinek megvan a maga gyenge pontja, ha tőlem megkérdeznék például, hogy akkor most pontosan hogyan is működik a négyütemű motor, én csak az örökérvényű dalszöveggel tudnék válaszolni, hogy szív, sűrít, gyújt, kipufog...

2017. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!