Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szabad bölcsészet szakot...

A szabad bölcsészet szakot elvégzett emberek milyen területen tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Mármint, érnek valamit ezzel a szakkal? Tudna nekem válaszolni egy szabadbölcsész, aki már elvégezte a szakot, hogy hol dolgozik? Ugye nem igaz az a sztereotípia, hogy mekis dolgozók?

2017. okt. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
De igaz. Az ott megszerzett tudás teljesen haszontalan és csak nagyon kevesen tudnak elhelyezkedni akkor is vicc pénzekért.
2017. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

krumplisütő, húspogácsa forgató, sőt, ha eléggé ambíciózus még csoportvezető is lehet belőle valamelyik étteremben.


Ismerősöm szabad bölcsész, esztétika specializációval. Két évig próbált elhelyezkedni a diplomájával, nem sikerült, így most eladó az egyik nagy könyvesboltban.


Unokatestvérem is itt végzett, ő ha jól tudom filmelmélet specializáción, neki se sikerült elhelyezkednie, most csinálja a másoddiplomáját, egy év munkakeresés után.


Barátnőm elméleti nyelvészet specializációt választott, de mellé elvégezte a romológia szakot is, ő most a kisebbségi önkormányzatnál dolgozik.

2017. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
*triggered*
2017. okt. 4. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
?
2017. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
A szabad bölcsész a legnagyobb bufeszak, ha a diplomakat rangsorolni kellene értékük szerint akkor ez az utolsó helyért vetekedne. De most komolyan...mihez ért egy szabad bölcsész ?
2017. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Aki előttem válaszolt, mind nagyon el van tévedve. Nem értem itt ezt a sok beképzelt embert aki leszólja a bölcsész diplomát. Igenis, bölcsész diplomával rengeteg lehetőséged van elhelyezkedni, nem csak a meki!

Burger King, KFC, SubWay, CBA, és még sorolhatnám. Sőt, ha elég elszánt vagy, akkor akár egy világcég áruházaiban eladóként is el tudsz helyezkedni!



:)

2017. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Többeket ismerek akik szabad bölcsész szakra jártak, művtöri specializációra, és most múzeumokban, gallériákban dolgoznak, amit szeretnek. Olyat is ismerek, aki csak azért ment arra a szakra mert nem akart semmit tanulni, de azért legyen má egy diplomám nekem is, és jelenleg dj-skedik meg énekel, de egyikhez sem ért (ezen kívül nem tudom, mit tesz a megélhetésért). Szóval ha konkrét célod van vele és minden vágyad erre a szakra menni, tehát van elképzelésed róla hogy mit fogsz utána kezdeni a papírral, akkor ez a szak is megéri (ahogy mindegyik másik), de ha nem is érdekel, csak lábat lógatni akarsz, akkor természetesen nem fog érni semmit.
2017. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Hát én senkit nem ismerek aki bármire is ment volna egy ilyen szakkal..jaa de.. ismerősöm jókat csajozott, mert tele volt plázacicával.
2017. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ha úgy határozod meg egy diploma értékét hogy melyikkel tudod a legtöbb pénzért eladni a munkaerődet, akkor valóban igaza van az előttem szóloknak. De a felsőoktatásnak szerintem nem csak öltönyös robotok képzéséről kell szólnia, sőt. Értem én hogy az ilyen tanulatlan egyszeri bérrabszolgáknak mint páran itt előttem a kultúra, a kutatás, a tudomány, a művészet ezek ilyen ködös fogalmak amiért senki nem fog fizetni, nem pörgeti a gazdaságot, ergó akkor mi is neki az értelme tulajdonképpen...
2017. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Másfelől pedig, a szabbölcsi egy másoddiploma igen, például azoknak akik a színművészeti és színészkedés után rendezni szeretnének azoknak jól jön egy esztétika szakirány, a művészettörténet is sokmindenhez passzol. Ha úgy közelíted meg hogy milyen a munkaerőpiaci értéke akkor ne jelöld. Kétféle embernek tudom ajánlani: 1. akinek a megélhetése meg az élete már sínen van de kell egy diploma hogy legyen azok könnyen veszik ennek a szaknak a minimumait, 2. Aki egy írózseninek vagy valamilyen olyan kultúrális zseninek érzi magát hogy pl. Nietzsche gondolatiságát már középsuliban kinőtte és falja a könyveket, vagy a művészfilmekkel hasonló a helyzete, ha kultúrális géniusz. Ha úgyérzed te leszel a következő Hamvas Béla, Weöres Sándor vagy Müller Péter akkor mindenképp ezt a szakot válaszd. Ezekkel a hangokkal amiket a mekiről meg a többi dologról hallasz azzal meg ne törődj, dúlva-fúlva hajítanának a sarokba bármilyen könyvet vagy írást akármelyik gondolkodótól, mert műveletlenek és nem értik hogy a bankszámlán parkoló vagyonon kívül létezik érték. Kultúra? Hány Videoton TV-t fog a kultúra összeszerelni elvtársak? Na meg ne lássam megint olvasni. :D
2017. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!