Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem hivatalós iskólai tanulási...

Balu700 kérdése:

Nem hivatalós iskólai tanulási órára kötelezetség bemenni?

Figyelt kérdés

Na szóval előző héten helyetesítéssel meglet tartva a 2 óra most kitalálta a tanár hogy jövőhéten lesz +1 óra megtartva ami eddig elmarad ezt megteheti hogy a 7óra mellé még tart egy 8-dik órát ha nem jövök be és igazolatlant kapok avval tudok valamit kezdeni hogy bebizonyítsam nem a tanárnak van igaza hanem nekem hisz az nem hivatalos óra valami jogszabály kéne ami az én álláspontomat igazólja!

Ha neten találtok valamit hogy ez nem hivatalos óra és nekem ne kelljen bemmenni annak örülnék köszi előre is a választ értékelek!


2017. nov. 11. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan, hogy "nem hivatalos" tanóra. Ha a tanár azt mondja óra van, akkor be kell menni órára, nincsen erre jogszabály és ne akarj egy igazolatlan óra miatt bíróságra menni, inkább használd a szülői igazolást ha ilyen fontos. És nyelvtanon javaslom figyelj mostantól jobban, ilyen helyesírással nehéz lesz bekerülni középsuliba.
2017. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyierővel bármelyik héten bármelyik napom bármikor bárhol betud csak úgy tenni egy órát az elég vicces lenne
2017. nov. 11. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, gondolom nem unalmában tart órát, hanem egy korábban elmaradt órát pótol vagy előre tudja hogy valami miatt el fog maradni és előre leadja. Ha valahova menned kell és nem tudsz maradni szólhatsz neki, szülő is igazolhatja azt az órát. Mondjuk ezt nem is értem: "jövőhéten lesz +1 óra megtartva ami eddig elmarad". Alapból lenne még egy órátok minden héten ami eddig nem volt megtartva? Mert akkor az hivatalos óra, ami eddig nem volt megtartva. Vagy most egyetlen alkalomról van szó? Mert akkor meg csak órapótlás ami ugyanúgy hivatalos óra.
2017. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fáj az a plusz 1 óra, kérd meg a szülőt, hogy igazolja. Bár nem értem, miért nem lehet bemenni. A tanárnak is szabadidejében van amúgy, de megtartja, hogy ne maradjatok le az anyaggal.
2017. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

régebbi kérdésre válaszolók! Bocs a kapkodás miatt de 1 óra maradt csak el nem több és ezt akarta bepótolni

az a nem hivatalos óra ami nincs beírva az órarendbe és ez se volt beírva csak valahová az én szabadidőmből behelyezte!

2017. dec. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!