Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matekban a nincs megoldás...

Matekban a nincs megoldás jelnek mi a hivatalos neve?

Figyelt kérdés
Ha nincs megoldása egy egyenletnek, akkor ilyen villám jelet írunk utána. De ennek a jelnek mi a rendes neve?

2017. aug. 22. 00:14
 1/10 A kérdező kommentje:
És honnan jött ez a jelzés? Miért pont egy villám jel? Vagy ez ábrázolni kíván valamit csak én nem látom bele?
2017. aug. 22. 00:15
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Én emelteztem matekból, de 12 éves általános és középiskolai tanulmányaim során nem találkoztam ilyen jellel. Szimplán odaírtuk mindig a végére, hogy pl. az egyenletnek a ... halmazon/intervallumon nincs megoldása/nincs valós megoldása/nincs valós gyöke. (Természetesen szituáció függő, hogy mikor mit írunk.)
2017. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ellentmondásjel? :D
2017. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a nevét a jelnek, de nem azt jelenti, hogy nincs megoldás. Azt jelenti, hogy ellentmondásra jutottál.
2017. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy "házi használatú" jel. Én tanárként régóta használom, de én is valakitől átvettem sok-sok évvel ezelőtt. Talán valamelyik egyetemi prof írogatta (ELTE), és nyilván aki oda járt, az később maga is használta. Más egyetemen talán nem ezt használták, és így nem mindenki alkalmazza.
2017. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg az a neve. :D Egyébként én középiskola óta használom ezt a jelet és még senki nem szólt, hogy nem érti mi ez, szóval annyira csak nem lehet "házon belüli" jelölés.


Egyébként ha egy egyenletnek nincs megoldása akkor az minden esetben ellentmondás lehet csak? Vagy van olyan eset amikor nincs megoldás, de ezt a jelet (ellentmondás) nem lehetne használni?

2017. aug. 22. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Én a "házi használatot" nem úgy értettem, hogy szűk körben használatos, hanem hogy nem hivatalos jel.
2017. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2017. aug. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Na ezt a nagy arányú lepontozást valaki magyarázza már el!!!??? Leírtam, hogy mit hogyan értettem, mit lehet ezen ennyire lepontozni????
2017. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Adtam zöld pacsikat, de hiába, nem tudom feltornászni az értékelésedet. Egyébként szerintem hasznos volt amit írtál. :/
2017. aug. 25. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!